REKLAMA

Znikają postoje taksówek

foto: pixabay.com

W mieście wyznaczone są obecnie dwa postoje dla taksówek. Dwa zostały zlikwidowane, na co skarżą się lokalni taksówkarze.

Dziś w mieście mamy wyznaczone dwa postoje dla taksówek. Jeden znajduje się przy ul. Kolejowej w centrum Nowej Rudy, a drugi na os. Wojska Polskiego w dzielnicy Słupiec. Inne zostały zlikwidowane. - Na wniosek Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, za pozytywną opinią komisji porządku publicznego i komunikacji Rady Miejskiej w Nowej Rudzie w kwietniu został zlikwidowany postój taksówek na ul. Bohaterów Getta. W latach ubiegłych został zlikwidowany postój TA przy ul. Andersa w dzielnicy Drogosław - mówi nam Agnieszka Żołnierczyk z Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie.
Policja się broni
Policjanci bronią swojego wniosku i tłumaczą skąd taki pomysł. - Mieszkańcy zgłaszają nam swoje problemy. Największym z nich, nie tylko u nas, ale w całej Polsce jest problem parkowania. Nie ma gdzie zaparkować samochodu, nie ma dużych parkingów i takie problemy są zgłaszane do dzielnicowych, którzy robią rozpoznanie na swoim terenie - tłumaczy Wojciech Zaręba, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. - To właśnie dlatego rozważenie zasadności postoju na ul. Bohaterów Getta zwróciliśmy się na prośbę mieszkańców - dodaje Zaręba.
Jedna taksówka na dzień
Z policyjnych ustaleń wynika, że często na ul. Bohaterów Getta zatrzymywała się jedna taksówka dziennie. - Ten postój nie spełniał swoich funkcji, bo nie było żadnego ruchu, a było za to blokowane miejsce. W takim miejscu gdzie jest wyznaczony postój, ludzie parkować nie mogą - przekonuje Zaręba. Po decyzji radnych, nie ma postoju taksówek. Jest za to więcej miejsc parkingowych m. in. dla policjantów, którzy obok mają swój komisariat.
Skarżą się taksówkarze
Z tego zadowoleni nie są lokalni taksówkarze, którzy alarmują naszych dziennikarzy, że w mieście znikają postoje dla taksówek. Jednak na razie, jak mówią urzędnicy, nie planuje się wyznaczenia dodatkowych miejsc postoju dla nich. - Do urzędu miasta nie wpłynął w tym zakresie żaden wniosek. Jeżeli wniosek w sprawie wyznaczenia postoju trafi do nas, to zostanie skierowany do zaopiniowania przez komisję zasadności wyznaczenia postoju - deklaruje Agnieszka Żołnierczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Znikają postoje taksówek

Obrazek użytkownika Rafał
  • Rafał
  • 09-08-2019

Niech przejdą na uber albo taxify czy tym podobne. Nie trzeba będzie postojow i wszystko się usprawni. Świat idzie do przodu.
Obrazek użytkownika adam123
  • adam123
  • 09-08-2019

Zamów taksówkę z ubera w Nowej Rudzie, powodzenia życzę hahah :)
Obrazek użytkownika Jaaaa
  • Jaaaa
  • 13-08-2019

I bardzo dobrze, tym to wiecznie zle, nie dosc ze jezdza jak chca, wladcy ulic to jeszcze sapia....

foto: pixabay.com

Z roku na rok rośnie liczba zachorowań na nowotwory. Rośnie też liczba zgonów na raka w powiecie kłodzkim.

foto: pixabay.com

303 mieszkańców miasta i gminy Radków zachorowało już w tym roku na grypę. 11 osób z Nowej Rudy na boreliozę. U czterech osób stwierdzono zaś gruźlicę. Sprawdzamy na jakie jeszcze choroby zakaźne zachorowali nasi mieszkańcy. Oficjalnie, bo nie wszystkie przypadki są zgłaszane.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×