REKLAMA

Muszą skończyć do grudnia

foto: UM Nowa Ruda

Noworudzki basen musi powstać do 1 grudnia. Inaczej przepadnie kasa na jego budowę.

Na budowę nowoczesnego, otwartego basenu przy ul. Fredry w centrum Nowej Rudy samorządowcy pozyskali 6 milionów złotych dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Pierwotny termin realizacji inwestycji został wyznaczony do 15 lipca. 11 lipca jednak władze miasta podpisały z wykonawcą pierwszy z kilku aneksów, w którym określono termin wykonania zadania do 30 września. Zmieniono też koszt prac dodając kolejne 192 tys. zł, co oznacza, że obecnie budowa będzie nas kosztować już 12 milionów 185 tys. 370 zł. Wiadomo jednak, że takich aneksów będzie jednak jeszcze co najmniej kilka i termin zakończenia robót znacznie się opóźni. Nawet do przyszłego roku.
Przedłużenie do grudnia
Tymczasem władze Nowej Rudy zwróciły się z wnioskiem do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej o wydłużenie terminu zakończenia realizacji projektu do 1 grudnia oraz terminu złożenia wniosku o płatność końcową do 31 grudnia. Tylko dzięki temu nie będą musiały zwrócić otrzymanego dofinansowania. Prezydent Miasta Wałbrzycha, który w tym przypadku podejmuje decyzję, dokonał zmiany najpóźniejszego terminu na złożenie wniosku o płatność końcową z września 2019 r. na grudzień 2019 r., czyli o dodatkowe 92 dni kalendarzowe. Ale to raczej nierealne, aby wykonawca się wyrobił w tym terminie. Zwłaszcza, że jako termin zakończenia realizacji projektu należy rozumieć datę poniesienia ostatniego wydatku w projekcie, polegającego na dokonaniu przez gminę zapłaty za cały projekt. Warunkiem wypłaty dofinansowania jest też przeprowadzenie kontroli przez urzędników z zewnątrz.
Na przedłużającą się budowę noworudzkiego basenu wpływ oficjalnie miały nieprzewidziane roboty dodatkowe, które wystąpiły w trakcie prac, a także - jak tłumaczyli burmistrz i wykonawca - niskie temperatury zimowe.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Muszą skończyć do grudnia

Obrazek użytkownika Eska
  • Eska
  • 08-09-2019

No i tak właśnie wyglądają przetargi najniższa oferta wybierana staje się najwyższą a wykonawca w dodatku się nie wyrobi albo zrobi partacka robotę żeby zdazyc
Obrazek użytkownika Eska
  • Eska
  • 08-09-2019

No i tak właśnie wyglądają przetargi najniższa oferta wybierana staje się najwyższą a wykonawca w dodatku się nie wyrobi albo zrobi partacka robotę żeby zdazyc

Fot. FB Wojciech Murdzek // Ministrowie Wojciech Murdzek i Michał Dworczyk

We wtorek, 7 lipca, podpisana zostanie umowa inwestycyjna pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. a Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na realizację inwestycji pod nazwą „Euro-Park Ząbkowice”.

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×