REKLAMA

Była zakonnicą, jest dyrektorem

foto ilustracyjne pixabay.com

Siostra Dorota Oporska, która była dyrektorką szkoły społecznej działającej w ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne dla dzieci niepełnosprawnych w Ścinawce Dolnej została dyrektorem szkoły w Wambierzycach.

Siostra Dorota odeszła z zakonu, a następnie wystartowała w konkursie na dyrektora gminnej szkoły w Wambierzycach. I go wygrała. Z kolei Małgorzata Ciechanowicz szkołą zarządzała 18 lat, od 1 września 2001 r. Nie chciała jednak dalej piastować tej funkcji i nie wystartowała w nowym konkursie. - Wszyscy dyrektorzy musieli stanąć do konkursu, jeśli chcieli, bo konkurs był rozpisany we wszystkich szkołach - przypomina Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. Konkursy wygrali trzej dotychczasowi dyrektorzy szkół w Radkowie, Ścinawce Dol. i Ścinawce Śr. otrzymując poparcie praktycznie maksymalne ze stromy członków komisji konkursowych. Inaczej było w Wambierzycach. Tam wygrała Dorota Oporska. - Była kandydatura z zewnątrz tylko jedna i wybrano jednogłośnie Dorotę Oporską - komentuje sprawę burmistrz Jan Bednarczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Była zakonnicą, jest dyrektorem

Obrazek użytkownika nr 2
  • nr 2
  • 12-09-2019

Czy książę Jan z Geesu zadowolony z wyborów?

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×