REKLAMA

Alternatywna droga

foto: pixabay.com

Wytną 20 drzew, aby móc poprowadzić asfaltową drogę.

To dobra informacja. Wreszcie powstanie alternatywna droga, która połączy dzielnicę Słupiec z centrum Nowej Rudy. Jest kasa na remont drogi prowadzącej z ul. Kościelec do ul. Kołowej. Nowa droga będzie biegła po istniejącej polnej drodze, którą obecnie wykorzystują najczęściej spacerowicze. - Jeżeli chodzi o ul. Kołową i rozwój mieszkalnictwa w tym miejscu to pojawia się coraz większa liczba domów, a co za tym idzie mieszkańców, a to z kolei wiąże się z większą liczbą samochodów, więc ul. Kołowa staje się coraz bardziej uczęszczaną ulicą - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Mieliśmy możliwość i z niej skorzystaliśmy pozyskując fundusze na realizację inwestycji. W 60% są to pieniądze gminne, a w 40% pozyskane. Całość inwestycji przekroczy 600 tys. zł, ponieważ wycofał nam się jeden oferent, który zaproponował kwotę 557 tys. zł, a kolejna oferta w przetargu złożona była na kwotę ponad 600 tys. Kwota tej drugiej oferty mieści się jednak w planie budżetowym więc będziemy podpisywać umowę z drugim wykonawcą - zapewnia burmistrz. To i tak mniej niż zakładano, bo początkowo na remont władze miasta zarezerwowały 928 tys. 374 zł.

Wytną drzewa

Remont ma potrwać do końca czerwca przyszłego roku. Nowa droga ma zyskać nową nawierzchnię o szerokości 3,5 metra, odwodnienie oraz oznakowanie Niestety nie obejdzie się bez wycinki drzew. Z powierzchni ziemi zniknie 20 drzew.

Do przetargu zgłosiło się 8 fi rm. „ZUBIT” Ireneusz Zieliński z Kamieńca Ząbkowickiego remont chciał zrobić za milion 226 tys. 194 zł, fi rma Roberta Matyszczyka z Woliborza zaproponowała 557 tys. 436 zł, PAR Trans Transport Handel Przemysław Parasiewicz z Bystrzycy Kłodzkiej za remont zażądała 721 tys. 222 zł, Eurovia Polska z Kobierzyc - 767 tys. 363 zł, „DROGMOST” z Kłodzka - 650 tys. 398 zł, Tomasz Serafi ński z Ludwikowic Kł. - 632 tys. 901 zł, STRABAG - 715 tys. 612 zł oraz „KRĘŻEL” - 880 tys. zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Alternatywna droga

Obrazek użytkownika Kibic
  • Kibic
  • 27-12-2019

Szkoda, jest tam bardzo przyjemna trasa spacerowa i rowerowa, zupełnie cicha, polna dróżka. Teraz wytną drzewa, wyleją asfalt i miła okolica zamieni się w ruchluwą drogę pełną spalin i hałasu. Nie popieram.

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×