REKLAMA

Gdzie zaparkują basenowicze?

Wiele wskazuje na to, że w tym roku uruchomiony zostanie basen przy ul. Fredry w Nowej Rudzie. Rodzi się jednak pytanie, gdzie osoby z niego korzystające będą zostawiać samochody?

Teoretycznie korzystający z basenu mieli parkować na nowym parkingu pomiędzy sklepem Biedronka, a Liceum Ogólnokształcącym. Tyle, że już teraz nie ma na nim ani jednego wolnego miejsca. Pytamy zatem burmistrza, czy ma w planach budowę kolejnego parkingu i jaki jest pomysł na rozwiązanie parkingowych problemów basenowiczów. - Nie ma w planach budowy kolejnego parkingu. Przynajmniej na razie - mówi Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Parking będzie również przed basenem. Największe natężenie ewentualnych klientów basenu, którzy chcieliby korzystać z parkingu przy Biedronce to sobota i niedziela, a w takie dni tych aut jest tam mniej, ponieważ nie funkcjonuje wtedy szkoła, nie pracują niektóre instytucje. Z kolei w dni powszednie pewnie będzie mniej osób korzystających z basenu, a przyjeżdżających samochodami więcej - ocenia burmistrz.
Kolejny parking?

Część radnych i mieszkańców wskazuje, że jest miejsce, gdzie mógłby powstać nowy parking. To teren za tzw. domkiem klubowym na noworudzkim stadionie, poniżej budynku Szkoły Podstawowej nr 2. - Nie jest to nic nowego. To miejsce było już rozważane pod ewentualny parking. Natomiast na ten moment nie ma w planach budowy nowego parkingu - odpowiada burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Gdzie zaparkują basenowicze?

Obrazek użytkownika Kik
  • Kik
  • 15-01-2020

żenujące !

W Radkowie nie wyprowadzają psów i nie robią zakupów dla seniorów i potrzebujących. Za to pilnują granicy. W Nowej Rudzie uzgadniają wszystko z burmistrzem. Sprawdzamy co robią i jak funkcjonują strażnicy miejscy w dobie koronawirusa.

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Zapraszają myśliwych z zagranicy i wspólnie polują na naszą zwierzynę. Po co? Aby zarobić na wypłatę odszkodowań dla rolników i zmniejszyć liczebność niektórych gatunków.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×