REKLAMA

Zbierają na „żarówki

foto: internet

Wambierzycka Bazylika będzie wymieniać instalację elektryczną. Duchowni zbierają pieniądze.

Franciszkanie chcą wymienić instalację elektryczną zapewniającą iluminację Bazyliki. Potrzeba 460 tys. zł. W ubiegłym roku podczas remontu elewacji udało się wymienić 1390 żarówek. Renowacja ściany frontowej kościoła była możliwa m.in. dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teraz duchowni muszą wymienić instalację na elewacji Bazyliki i zbierają na to pieniądze. Wpłat można dokonać m. in. poprzez portal internetowy zrzutka.pl. Oświetlenie sanktuarium upamiętnia dzień 30 maja 1679 r., kiedy kilka tysięcy pielgrzymów przebywających w Wambierzycach zobaczyło biały blask otaczający kościół, z którego z obydwu stron w kierunku południowym i północnym wybuchały płomienie. Zjawisko to trwało kilka godzin i zostało odczytane jako znak szczególnej łaski dla Wambierzyc. Zapoczątkowało też tradycję procesji z pochodniami i apeli Maryjnych z wykorzystaniem oświetlenia elektrycznego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zbierają na „żarówki

Obrazek użytkownika Chaber
  • Chaber
  • 13-02-2020

Jestem w stanie podzielić się pieniędzmi z każdym, kto tego naprawdę potrzebuje. Jestem przekonany, że Franciszkanie (OFM) dysponują dużo większą sumą pieniędzy na swoich kontach, więc uszczknięcie marnych 460000 zł. nie powinno stanowić dla nich problemu.

Fot. Gazeta Kłodzka


Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie, a jego wypłata następuje między 1 czerwca a 31 sierpnia.

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×