REKLAMA

Owoce będą rosnąć przy ulicach

Leśnicy produkują sadzonki m. in. czereśni i jabłoni. Chcą, aby zostały posadzone przy naszych ulicach.

Kiedyś przy naszych ulicach rosło wiele drzew owocowych. To właśnie stąd wzięły się nazwy wielu ulic - np. Jabłońska w Jugowie. Sławomir Karwowski z Nadleśnictwa Jugów chce do tego wrócić. - Rozpoczęliśmy w naszej szkółce w Jugowie produkcję drzewek owocowych po to, aby były sadzone przy drogach - ujawnia Karwowski. - Będzie to schronienie dla ptaków, a także korzyści dla mieszkańców, którzy będą mogli owoce zrywać prosto z drzew i je jeść - cieszy się były wójt. Pierwsze sadzonki już są wyprodukowane, a leśnicy rozpoczęli rozmowy z samorządowcami, gdzie je sadzić. Na razie będą sadzone w mieście i gminie Radków oraz na terenie Nowej Rudy. Pierwsze z sadzonek powinny się tam pojawić na przełomie września i października. - To są sadzonki z naszych rodzimych drzew. Już teraz mamy 300 szt. sadzonek jabłoni i ok. 8 tys. sadzonek czereśni - wylicza leśnik.

Co z gminą?

Były wójt Karwowski zapowiada, że jeśli tylko będzie taka wola, to będzie też chciał sadzić sadzonki przy drogach na terenie gminy Nowa Ruda. - Jeśli tylko obecne władze gminy będą chciały ze mną współpracować, to na pewno przekażemy również im sadzonki - deklaruje Karwowski

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Owoce będą rosnąć przy ulicach

Obrazek użytkownika chichot
  • chichot
  • 12-09-2020

A tak z ciekawości. 1 Kto zapłaci za te sadzonki ? 2 Kto się bedzie nimi opiekował " 3 Dawniej sobie rosły czereśnie oraz jabłonie tylko że nie było zimą chemii na jezdniach.Jak to ma byc teraz rozwiązane 4 Karwowski będąc wójtem był gorącym oredownikiem wycinania drzew przy Włodzicy bo chyba rzucały niepotrzebny cien na wode. Skąd teraz taka troska o ptaki.Mieszkancy na spacerze zrywający owoce,przesiadujący na ławeczkach,sprzątający po swoich pupilach.Można sie zachichotać na amen.
Obrazek użytkownika Gilu
  • Gilu
  • 14-09-2020

Taaaa mieszkańcy zrywajacy owoce dzieci bawiące się pod drzewami sielanka poprostu,Chyba cos kogoś poniosło.Prawda będzie taka że będą tylko z tego kłopoty w postaci szwedajacych się z drabinki mebli którzy będą i kupować pobocza i stwarzać zagrożenie a następnie pod marketach będą nagabywac mieszkańców aby kupili te zakopcone spalinami owoce.Wiekszych głupot nie można było wymyślić?

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×