REKLAMA

Czy jesteś zadowolony z życia w Gminie Nowa Ruda?

Jak żyje się mieszkańcom Gminy Nowa Ruda? INFORME 2.0

Jak żyje się mieszkańcom Gminy Nowa Ruda? INFORME 2.0

Jak żyje się mieszkańcom Gminy Nowa Ruda? INFORME 2.0

Jak żyje się mieszkańcom Gminy Nowa Ruda? INFORME 2.0

Jak żyje się mieszkańcom Gminy Nowa Ruda? INFORME 2.0

Jak żyje się mieszkańcom Gminy Nowa Ruda? INFORME 2.0

Jak żyje się mieszkańcom Gminy Nowa Ruda? INFORME 2.0

INFORME 2.0 - Badanie wykazało, że mieszkańcy Nowej Rudy nie są do końca zadowoleni z życia w swojej gminie. Co chcieliby zmienić?

INFORME 2.0 - Jakiś czas temu mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w badaniu, które miało na celu poznanie poziomu zadowolenia z życia w gminie. Wyniki nie napawają optymizmem. 

 

Wyniki badania INFORME 2.0

 

Badanie INFORME 2.0

Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych" realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

 

Wyniki nie powalają

53,8% ankietowanych stanowiły kobiety, a resztę mężczyźni. Wszyscy w wieku do 69 lat. Ponad połowa osób zadeklarowała, że zdecydowanie interesuje się tym, co dzieje się na terenie gminy. Jeśli chodzi o plany na przyszłość - ponad 30% badanych planuje wyprowadzić się poza teren Gminy Nowa Ruda. Ponad 46% ankietowanych nie jest zadowolonych z życia na terenie swojej gminy. 47% jest zadowolonych, a 5% nie ma zdania. Ważne w miejscu zamieszkania są dla nich - możliwość znalezienia pracy, poczucie bezpieczeństwa oraz społeczność lokalna. Dostęp do internetu, sprawna obsługa w urzędzie i dobre połączenie komunikacyjne z innymi gminami to dla lokalnych mieszkańców aspekty, które powinny być rozwijane w najbliższym czasie. Ankietowani chętnie przeznaczyliby dodatkowe fundusze gminne na budowę dróg, chodników i nowych miejsc parkingowych. "Gmina bez charakteru" - tak określiło Nową Rudę niemal połowa badanych. Konkretne wyniki można zobaczyć w powyższej galerii. 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Czy jesteś zadowolony z życia w Gminie Nowa Ruda?

Obrazek użytkownika Kik
  • Kik
  • 03-03-2021

i miasto i gmina to jedna wielka katastrofa, porażka i SMOG - tylko współczuć ludziom!

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×