reklama

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt apeluje o pomoc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. DIOZ

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt apeluje o pomoc - Zdjęcie główne

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt mówi o warunkach bytowych w zimę | foto Fot. DIOZ

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zdradza kulisy pracy przy zwierzakach w lutym. Nie jest łatwo!
reklama

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zachęca do wspomagania swojej działalności. Bez pomocy finansowej ciężko jest przetrwać zimę. Jak wygląda praca inspektoratu w mroźne miesiące? Dowiedz się, w jaki sposób możesz pomóc przy ratowaniu zwierząt z naszego województwa. 

 

Zima w pełni

W ośrodku mieszka obecnie ponad 60 psów, które mogą swobodnie przemieszczać się między strefą spania, a podwórkiem. Przy obecnej pogodzie, roztopach i deszczu, utrzymanie porządku w boksach graniczy z cudem. Opiekunowie z Dolnośląskiego Inspektoratu podkreślają, jak ważna jest dla nich wolność czworonogów. To właśnie dlatego nie trzymają ich całym dniami w wyodrębnionych miejscach, a pozwalają poruszać się po ośrodku. To z kolei utrudnia utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny. W zimowe dni psie legowiska muszą być zmieniane nawet kilka razy dziennie. - Jednak czego się nie robi dla tych wszystkich szczęśliwych mordek. Brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci - żartują przedstawiciele ośrodka. 

 

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt apeluje o pomoc

 

Odrobaczanie

Luty to czas, w którym ośrodek skupia się na masowym odrobaczaniu i pozbyciu się pcheł u swoich podopiecznych. To wszystko kosztuje. Potrzebnych jest kilkaset tabletek na pasożyty wewnętrzne, pasty odrobaczające dla zwierząt gospodarskich oraz kilkadziesiąt obroży przeciw kleszczom i pchłom. Do tego dochodzi zmiana diety i zakup probiotyków. Wymaga to nie tylko dużego nakładu pracy, ale też ogromnych środków finansowych. To wydatek rzędu 15 tys. zł. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt przyznaje, że bez pomocy darczyńców nie poradzi sobie z tym wyzwaniem. - Nie chcemy, by nasze zwierzaki zostały zżarte przez robactwo, dlatego prosimy o waszą pomoc. Za okazane serce z góry dziękujemy - mówią przedstawiciele ośrodka. 

 

Jak pomóc?

Można przekazać darowiznę przez stronę internetową www.ratujemyzwierzaki.pl/zwalczamy-pasozyty

Możliwe jest także wykonanie tradycyjnego przelewu. Dane są dostępne na stronie www.dioz.org.pl

w 2021 roku można również wesprzeć ratowanie zwierząt oddając 1% podatku na rzecz DIOZ na nr KRS 0000645982

Natalia Kołodziej, inf. DIOZ

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama