REKLAMA

Gmina Nowa Ruda: Adrianna Mierzejewska podsumowuje swoje działania

Gmina Nowa Ruda: Adrianna Mierzejewska udzieliła telewizyjnego wywiadu.

Fot. TV Kłodzka

Gmina Nowa Ruda: W wywiadzie dla Telewizji Kłodzkiej wójt Gminy Nowa Ruda, Adrianna Mierzejewska, opowiedziała o rozwoju gminy oraz planach na kolejne lata.

Gmina Nowa Ruda. Wybory samorządowe odbyły się w 2018 roku, za nami ponad połowa kadencji. Dziennikarka Telewizji Kłodzkiej rozmawiała z Panią Wójt o działaniach ekologicznych, inwestycjach oraz wyzwaniach na kolejne lata. A Wy, jak oceniacie działania Wójt Gminy Nowa Ruda?

Gmina Nowa Ruda stawia na ekologię

Adrianna Mierzejewska podkreśliła, że gmina zmierza do transformacji systemów ogrzewania czy odbioru nieczystości. Dzięki środkom zewnętrznym realizowane są programy związane między innymi z wymianą źródeł ciepła - Przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego realizujemy projekt związany z budową przydomowych oczyszczalni ścieków. W Jugowie powstaje kanalizacja, koszt tej inwestycji to około 18 mln złotych, a wkład własny gminy to 3 mln. - powiedziała Pani Wójt.

<<Gmina Nowa Ruda: Olga Tokarczuk zwróciła się z apelem do władz>>

Co z drogami?

Wójt zdaje sobie sprawę, że wiele dróg jest jeszcze do zrobienia. Mówi jednak, że za jej kadencji dużo udało się zmodernizować - W 2019 roku pozyskaliśmy 7,4 mln złotych na przebudowę ponad 10 km dróg. Wyremontowaliśmy również parking przy Przełęczy Sokolej. - mówi w wywiadzie. Dodaje, że inwestycje drogowe, to nie tylko budowa i modernizacja dróg, ale też modernizacja oświetlenia i doświetlenie miejsc, które dotychczas były niebezpieczne.

Ochotnicza Straż Pożarna

Mierzejewska powiedziała, że jest wdzięczna strażakom ochotnikom za ich pracę - W ostatnim czasie wymieniliśmy aż 8 samochodów w OSP. Jednostki na bieżąco są doposażane w potrzebny sprzęt oraz odzież bojową. Wiemy, jak ważne jest dla nas ich działanie, na które zawsze możemy liczyć.

Plany na przyszłość

Jedna z najważniejszych inwestycji to modernizacja zalewu w Dzikowcu - Jestesmy w fazie projektowej, przed nami uszczelnienie zapory i budowa kąpieliska z całą infrastrukturą. Jest to piękny zalew z dużym potencjałem. Według zapewnień Pani Wójt zalew w Dzikowcu będzie skończony do 2023 roku.

O czym jeszcze mówiła?

Wójt podkreśliła, że gmina Nowa Ruda, to gmina prorodzinna. W okresie wakacyjnym dla najmłodszych zorganizowano zajęcia wakacyjne w Sokolcu. Specjalne zajęcia odbywają się również dla seniorów. Organizacją zajęć dla Klubu Seniora w Jugowie zajmuje się GOPS. W rozmowie padło również kilka zdań na temat rozwoju infrastruktury sportowej w gminie.

Przeczytaj również:

<<Gmina Nowa Ruda: Pijani kierowcy na drogach>>

<<Powiat Kłodzki: Sprawdź, gdzie w tym tygodniu wyłączą prąd>>

Autor: Zuza K. Wolska

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Gmina Nowa Ruda: Adrianna Mierzejewska podsumowuje swoje działania

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×