REKLAMA

Do bardzo nietypowej akcji strażaków z Nowej Rudy i Polanicy- Zdroju doszło we wtorek, 20 stycznia, po południu. To wtedy kłodzkie pogotowie ratunkowe poprosiło ich o pomoc.
Konkretnie o przetransportowanie do karetki rannego mężczyzny. Załoga ambulansu nie dała rady wykonać tego sama, bo poszkodowany ważył około 340 kg. Strażacy z Nowej Rudy znieśli otyłego pacjenta po schodach z 10 piętra jednego z bloków mieszkalnych w Nowej Rudzie– Słupcu.

Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Noworudzkiej" nr. 922

W najbliższy czwartek (22 stycznia) w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Jugowie będzie organizowana akcja zbierania krwi "Oddajmy krew, która może pomóc w leczeniu KAMILA BYTNERA.” Zbiórka rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 13.00. Krwiodawcą może zostać pełnoletnia osoba. Warunkiem jest posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem i adresem.

Pasterka dla mundurowych przyciągnęła tłumy wiernych do Wambierzyc

Przygórze ma nowy krzyż misyjny. Poprzedni był postawiony ponad 50 lat temu i nie nadawał się już do renowacji. Nowy zrobiono z drzewa podarowanego przez Nadleśnictwo Jugów. Został do niego wykorzystany pień modrzewiowy, rosnący na jednym ze wzgórz Przygórza. W poniedziałek, 22 grudnia krzyż został zamontowany przy kościele w Przygórzu. W jego montażu pomagało 15 osób. I to jednak nie wszystko. Parafianie już ufundowali nowy korpus ukrzyżowanego Chrystusa, który wiosną zawiśnie na krzyżu i wtedy też zostanie poświęcony.

Rząd dał samorządom dodatkowe 84 mln zł na oświatę

Na razie tylko do 6 stycznia, czyli do Święta III Króli mieszkańcy miasta i gminy Radków mogą cieszyć się z oświetlenia ulicznego działającego przez całą noc. Taką decyzję w wigilię, 24 grudnia podjął burmistrz Jan Bednarczyk. Jak jednak zapewnia włodarz niebawem oświetlenie już nie tylko w okresie świątecznym będzie działać przez całą noc. Obecnie większość spośród 2 000 punktów świetlnych jakie istnieją na terenie gminy jest wyłączana w godz. 22.30-5.00. - Sukcesywnie modernizujemy system oświetlenia ulicznego.

Najnowsze ogłoszenia:

MILBAS UL. OKRZEI 9 57-300 KŁODZKO Barbara Dominiak 28 Styczeń, 12:20
Justyna Adamiec 27 Styczeń, 23:47
JAN NOWAK 27 Styczeń, 19:58
Łukasz Antoniow 27 Styczeń, 18:38

Mieszkańcy miasta i gminy Radków już nie będą musieli wyrzucać gruzu do lasu

Lider niepokonany

Kolejny udany turniej noworudzkich orlików. Tym razem podopieczni trenerów Piotra Paska i Krzysztofa Miki wywalczyli brązowe medale podczas Halowego Pucharu Orlików rozgrywanego o puchar senatora Stanisława Jurcewicza. Impreza odbyła się w sobotę, 20 grudnia w Kłodzku. W turnieju wzięło udział osiem drużyn z rocznika 2004. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Franciszek Błaszko (2), Dawid Krzysztofiak (2), Mateusz Zawiślak i Igor Konarski

Poznaliśmy prowizoryczny kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015. Trzy z ośmiu zaplanowanych rund ponownie odbędą się na Dolnym Śląsku. Na rozpoczęcie zmagań najlepsi polscy kierowcy zjadą do Świdnicy. Rajd Świdnicki rozgrywany w Górach Sowich zapewne po raz kolejny obejmie swoimi trasami także gminę Nowa Ruda. Kolejna runda cyklu odbędzie się także na dolnośląskich odcinkach specjalnych w okolicach Jeleniej Góry. Będzie to kolejna edycja Rajdu Karkonoskiego bardzo lubianego przez zawodników oraz kibiców.

PIERWSZE WYNIKI

PIERWSZE WYNIKI

Ujawniamy pierwsze, nieoficjalne wyniki. Kiliński zostaje

Kiliński blisko wygranej w pierwszej turze

Trwa liczenie głosów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mandaty radnych Nowej Rudy zdobyli: Andrzej Czerniatowicz, Janusza Staniocha, Halina Gajcy, Regina Wałęsa, Marian Kocoń, Piotr Wróbel.
Na ten moment Tomasz Kiliński zgarnia ok 60 proc. wszystkich głosów. Jeśli ten wynik się potwierdzi, to zostanie wybrany na kolejną kadencję w pierwszej turze.

Aktualizacja:
- 00:01: Bogusław Frącek również został wybrany radnym Nowej Rudy na kolejną kadencję
- 00:43 Bartosz Rozmus otrzymuje mandat Radnego Miejskiego w Nowej Rudzie - to kolejna niepotwierdzona informacja
- 01:01: Jacek Cichański i Andrzej Behan zostają radnymi Nowej Rudy.
- 01:04: Jerzy Strawiński, Arkadiusz Michalski - radnymi Nowej Rudy
- 01:12: Trwa liczenie głosów z Ludwikowic Kł. Póki co, Sławomir Karwowski przegrywa
- 01:25: Alicja Plachowska, Irena Caryk zostają radnymi Nowej Rudy
-10:01: Beata Tyszka, Jadwiga Ziemska, J. Ubik, p. Chmielewski, J. Pulik,
Bogusław Łyszczarczyk zostają Radnymi Nowej Rudy
Bednarczyk wygrał

Pierwsze wyniki z Gminy Radków. To już pewne! W Gminie Radków nie będzie drugiej tury wyborców. Jan Bednarczyk zdobył zdecydowaną większość głosów.
Radnymi najprawdopodobniej zostali: Paweł Wielgus, P. Trybus, Krystyna Sypień, Aleksander Mielniczek.

PG