REKLAMA

zdj. ilustracyjne

Szok! Średnia długość życia mieszkańców Nowej Rudy jest niższa niż innych miejscowości. Zabija nas pył PM10 przenikający do płuc, który jest odpowiedzialny za choroby układu oddechowego, układu krążenia oraz różnego rodzaju alergie

Narasta konflikt wśród wędkarzy. Czy do zalewu w Dzikowcu faktycznie zostały wpuszczone chore ryby?

Reklama

Skandal! Na naszych oczach w kompletną ruinę popada pałac w Bożkowie. I nikt nie może z tym nic zrobić, bo zabytek ma właściciela.

Przed nami seminarium „Problemy ochrony środowiska na ziemi noworudzkiej”, podczas którego dzieci i młodzież przedstawią wyniki swoich badań i obserwacji - pisze Teresa Fereżyńska

W Gminie Nowa Ruda przeciwnik nowej wójt może być przewodniczącym rady

Zobacz jak dawniej wyglądał Drogosław. Codziennie prezentujemy najciekawsze zdjęcia autorstwa naszych reporterów, ale także internautów. Dzisiaj archiwalne zdjęcia Mirosława Wzientka prezentujące oblicze Drogosławia.

Najnowsze ogłoszenia:

15 bramek w dwóch spotkaniach

W sobotę, 22 listopada KS Piast ZPAS Nowa Ruda rozegrał szesnastą kolejkę ligi okręgowej. Na stadionie w dzielnicy Słupiec noworudzki klub wysoko wygrał z Włókniarzem Kudowa Zdrój 8:1. Od pierwszej minuty podopieczni Karola Ulatowskiego osiągnęli zdecydowaną przewagę w spotkaniu. Już w 5 min. zawodnicy z Nowej Rudy wyszli na prowadzenie. Autorem pierwszej bramki był Stasiński, który strzałem w długi róg z lewej strony boiska nie pozostawił żadnych szans bramkarzowi z Kudowy na skuteczną interwencję. W dalszej części meczu Piast ZPAS kontrolował przebieg spotkania.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 23 listopada ok. godz. 01.15 w Ludwikowicach Kł. na drodze wojewódzkiej w okolicy budynku nr 61. - kierujący samochodem marki Audi 80, 24- latek z Lubawki jadąc w kierunku Wałbrzycha najechał na idącego w tym samym kierunku mężczyznę.

Listopad okazał się fatalny dla Elżbiety B., wieloletniej opiekunki Violetty Villas. Garderobiana najpierw usłyszała niekorzystny werdykt w sądzie cywilnym, a tydzień temu w sądzie karnym

PIERWSZE WYNIKI

PIERWSZE WYNIKI

Ujawniamy pierwsze, nieoficjalne wyniki. Kiliński zostaje

Kiliński blisko wygranej w pierwszej turze

Trwa liczenie głosów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mandaty radnych Nowej Rudy zdobyli: Andrzej Czerniatowicz, Janusza Staniocha, Halina Gajcy, Regina Wałęsa, Marian Kocoń, Piotr Wróbel.
Na ten moment Tomasz Kiliński zgarnia ok 60 proc. wszystkich głosów. Jeśli ten wynik się potwierdzi, to zostanie wybrany na kolejną kadencję w pierwszej turze.

Aktualizacja:
- 00:01: Bogusław Frącek również został wybrany radnym Nowej Rudy na kolejną kadencję
- 00:43 Bartosz Rozmus otrzymuje mandat Radnego Miejskiego w Nowej Rudzie - to kolejna niepotwierdzona informacja
- 01:01: Jacek Cichański i Andrzej Behan zostają radnymi Nowej Rudy.
- 01:04: Jerzy Strawiński, Arkadiusz Michalski - radnymi Nowej Rudy
- 01:12: Trwa liczenie głosów z Ludwikowic Kł. Póki co, Sławomir Karwowski przegrywa
- 01:25: Alicja Plachowska, Irena Caryk zostają radnymi Nowej Rudy
-10:01: Beata Tyszka, Jadwiga Ziemska, J. Ubik, p. Chmielewski, J. Pulik,
Bogusław Łyszczarczyk zostają Radnymi Nowej Rudy
Bednarczyk wygrał

Pierwsze wyniki z Gminy Radków. To już pewne! W Gminie Radków nie będzie drugiej tury wyborców. Jan Bednarczyk zdobył zdecydowaną większość głosów.
Radnymi najprawdopodobniej zostali: Paweł Wielgus, P. Trybus, Krystyna Sypień, Aleksander Mielniczek.

PG