REKLAMA

Gmina Nowa Ruda

foto ilustracyjne
pixabay.com

W Jugowie ma szansę powstać hala produkcyjna, budynek administracyjny wraz z oczyszczalnią ścieków, a dookoła nich nowe drogi. To nowa inwestycja Nadleśnictwa Jugów, która pochłonie ponad 1,5 miliona złotych.

foto: pixabay.com

Gdy były pieniądze, nikt z nich nie korzystał. Niedawno gminni urzędnicy zapowiedzieli, że wybudują kanalizację w Jugowie z kredytu. Teraz zrezygnowali z zaciągnięcia pożyczki. Pytanie czy z kanalizacji również?

foto: pixabay.com

W mieście i gminie Nowa Ruda oraz mieście i gminie Radków spora część mieszkańców nie posiada zainstalowanych skrzynek na listy. Sprawdziła to Poczta Polska.

foto pixabay.com

6 lat - tyle pani Ula z Bieganowa mogłaby czekać na miejsce w jednym z naszych Domów Pomocy Społecznej. Poczeka jednak krócej, bo pomoc obiecali jej pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Szukają dla niej miejsca w DPS - ie poza powiatem kłodzkim.

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Zapraszają myśliwych z zagranicy i wspólnie polują na naszą zwierzynę. Po co? Aby zarobić na wypłatę odszkodowań dla rolników i zmniejszyć liczebność niektórych gatunków.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Jak działają nasze Ochotnicze Straże Pożarne? A no tak, że w ubiegłym roku OSP Czerwieńczyce ani razu nie wyjechała do gaszenia pożaru. Sprawdzamy, dlaczego?

foto: pixabay.com

Nie ma kasy na łatanie dróg, czy likwidację przydomowych wychodków. Ale urzędnicy mają 200 tys. zł na nowe meble do swojej nowej siedziby.

Jak i komu przydzielane są mieszkania w gminie Nowa Ruda? Mieszkańcy coraz częściej mówią o niesprawiedliwości, jaka ich dotyka.

Strach koło niej przejść, bo można dostać cegłą w głowę. Mieszkańcy Ludwikowic Kł. apelują do władz o zrobienie porządku z ruiną.

W Jugowie nie tylko ktoś oblewa koty ropą, ale też je truje. Efekt: kotom wypadają włosy i odpada skóra. Sprawą zainteresowali się mundurowi.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×