REKLAMA

Gmina Radków

Fot. UMiG Radków

Połamane i powyrywane drzewka, połamane tablice i mapy informacyjne, zniszczone wiaty. To w ostatnich dniach coraz częstszy widok w Gminie Radków. Urzędnicy apelują do wszystkich mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie obok niszczenia wspólnego mienia. Każdy taki przypadek można przez całą dobę zgłosić na Policję oraz Straż Miejską.

foto: internet

Tych zniszczeń burmistrz Bednarczyk nie naprawi. Radkowscy wandale znów dali o sobie znać. Zniszczyli tor rowerowy w Ścinawce Gr.

foto: internet

Stworzył coś pięknego. Teraz choruje, a ludzie demolują – mówi ze łzami w oczach Agnieszka Gancarska, synowa właściciela wambierzyckiego skansenu. Turystów jest mało, pieniędzy nie ma, a opłaty i potrzeby są. Jeżeli nie nadejdzie pomoc, najstarsza atrakcja ziemi kłodzkiej nie przetrwa, a właściciel nie będzie miał gdzie wrócić.

foto: polska - org.pl

Basen ogrodzony jak pastwisko dla krów, woda zamulona, strażnik niczym ubek wypytujący o nazwisko. Tak swój kilkugodzinny pobyt opisała w internecie turystka, która przyjechała z dzieckiem do Radkowa.

foto: pixabay.com

O dofinansowanie na wymianę starego kopciucha na piec ekologiczny mieszkańcy miasta i gminy Radków mogą starać się do 14 października.

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Wałbrzyski konserwator zabytków złożył kolejne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właściciela zamku w Ratnie Dolnym. Sprawą zajęła się policja.

Fot. Radków-Kraina Gór Stołowych

W Ścinawce Górnej funkcjonuje tor rowerowy. Dzieci mogą uczyć się na nim zasad ruchu drogowego, ćwiczyć umiejętność jazdy na rowerze, bezpiecznie pokonywać ósemki i ronda bez zagrożenia ze strony samochodów czy innych, dorosłych, rowerzystów. Niestety jak poinformowały na jednym z portali społecznościowych osoby prowadzące profil Radków-Kraina Gór Stołowych komuś przeszkadzały znaki drogowe ustawione przy ścieżkach na torze. Zostały połamane lub zerwane, latarnia pozbawiona lampy i przewodów.

foto: pixabay.com

Wielce musiał zdziwić się mieszkaniec Radkowa, który zobaczył się nago w internecie.

17 sierpnia miną 23 lata od zabójstwa studentów, Anny Kembrowskiej i Roberta Odżgi w Górach Stołowych. Kapliczka, która przez ponad 20 lat stała w miejscu gdzie leżały zwłoki dziewczyny została naprawiona, ale wciąż nie wiadomo, gdzie znajdzie się dla niej nowe miejsce.

Trwa remont drogi Stu Zakrętów. Są utrudnienia w dojeździe do Błędnych Skał.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×