REKLAMA

Gmina Radków

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto: pixabay.com

Firmy z gminy Radków zalegały z zapłatą 100 tys. zł za wywóz odpadów. Burmistrz się wkurzył i na początku stycznia wstrzymał od nich odbiór odpadów. Pomogło. Praktycznie wszystkie długi zostały spłacone. I to w zaledwie tydzień.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

W mieście i gminie Radków nie ma już Funduszu Sołeckiego. Pieniądze dla wsi nadal jednak są, ale na co pójdą zadecydują teraz tylko burmistrz i radni.

foto: internet

Wambierzycka Bazylika będzie wymieniać instalację elektryczną. Duchowni zbierają pieniądze.

Jedni widząc ich kręcą głowami i pukają się w czoło, inni zasilają szeregi. Morsom nie straszne niskie temperatury i lodowata woda. I nie mówimy tu wcale o morsach zamieszkujących Arktykę, ale o ludziach, którzy kochają zimowe kąpiele.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Trzej rasowi przestępcy już nie zagrażają. Są za kratami.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Tak się zakochał, że zapomniał o tym, aby wrócić do więzienia. Zamiast za kraty z przepustki pojechał do swojej ukochanej do Radkowa.

W Radkowie wrze. Jak mówią mieszkańcy, Żydzi w getcie byli zaznaczani specjalnymi opaskami, a teraz Bednarczyk będzie specjalnie oznaczał kosze na śmieci. O co chodzi? O pomysł burmistrza, który ma skończyć z ignorancją mieszkańców.

Henryk K. ze Ścinawki Średniej nie trafi za kraty. Zostanie zamknięty w szpitalu psychiatrycznym.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×