REKLAMA

Gmina Radków

foto: pixabay.com

Bednarczyk zaoszczędził 800 tys. na budowie wodociągu w Rudawie.

foto: pixabay.com

Od przyszłego roku przedszkolaki i uczniowie podstawówek w Radkowie i Wambierzycach będą uczyć się czeskiego.

foto: ilustracyjne, pixabay.com

Jest zagrożenie, jest niebezpiecznie! Pilnie trzeba naprawić plac zabaw w centrum Tłumaczowa, który w ok. 70% został zniszczony. Jest też pomysł budowy kolejnego.

foto: pixabay.com

W Raszkowie są złoża czerwonego piaskowca. Powstanie kamieniołomu, oznaczałoby koniec turystyki we wsi.

W Ratnie Dolnym stanął automat sprzedający świeże jaja. Cena? 10 zł za 10 jaj. Maszyna bije rekordy popularności nie tylko wśród mieszkańców miasta i gminy Radków, ale również turystów, którzy robią sobie przy nim pamiątkowe zdjęcia.

Bednarczyk przegrał batalię z właścicielami kamieniołomów w Tłumaczowie. Efekt? Ci zaczęli przygotowywać się do wydobycia melafiru z nowego wyrobiska w Tłumaczowie. Przed dwoma tygodniami jego kierownictwo opublikowało w Gazecie Noworudzkiej dokładne informacje, jak i gdzie będzie prowadzone wydobycie oraz z jakimi utrudnieniami będą musieli się liczyć mieszkańcy. Teraz pytamy się, kto odpowiada za to, że kamieniołom powstał wbrew woli mieszkańców.

W gminie Radków sytuacja wyglada coraz gorzej. Intensywne opady spowodowały, że woda wylała już między innymi w Ścinawce Dol. i Tłumaczowie. Jej wysoki stan widoczny jest także w Ścinawce Śr.

Fot. FB/Julia Kuczała

Na początku października Julia Kuczała z Radkowa wyruszyła w swoją podróż po życie i zdrowie do Stanów Zjednoczonych. W St. Louis Children's Hospital czekali na nią specjaliści i najlepsi lekarze pod kierownictwem prof. Mohameda Abdelbakiego. Przypomnijmy dzięki ludziom o wielkim sercu udało się zebrać ponad 7 milionów złotych, dzięki którym Julia ma szansę na leczenie. Dziś na swoim profilu w mediach społecznościowych Julia przekazała kolejne informacje. - Komórki macierzyste pobrane. Zajęło mi to dwa, nie cztery dni jak przewidywano. Dzięki temu mam trochę wolnego czasu.

Koniec niszczenia Gminy Radków? Dziennikarze wskazali drani, którzy niszczyli m. in. stadion, plac rowerowy, punkt widokowy.

Burmistrz Bednarczyk: wysadzenia skał to konieczność. Olbrzymie problemy przy budowie kanalizacji w Radkowie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×