REKLAMA

Kultura

Na kartach „Dziewcząt z Auschwitz” powróciła do piekła wojny. Spisała poruszające i dramatyczne wspomnienia kobiet, które przeżyły w Oświęcimiu i dziś dają świadectwo. Teraz Sylwia Winnik z nową książką odwiedzi czytelników w gminie Nowa Ruda.

W budynku dawnej suszarni papieru, w Muzeum Papiernictwa, zamieszkały lalki rzeźby. Wyjątkowe, bo z papieru. Siedzą, przeglądają się w lustrze, zaczepiają...

Razem mają 212 lat. Od 32 grają „Scenariusz dla trzech aktorów” Bawią, poruszają skłaniają do refleksji. Sztuka Bogusława Schaeffera wciąż jest żywa, dzięki improwizacjom trójki aktorów.

foto: użyczone

Kabaret Smile odwiedzi Nową Rudę z nowym programem, który zaprezentuje noworudzkiej publiczności. Wiemy już, że nie będzie w nim polityki. W rozmowie z nami Panowie opowiadają dlaczego od niej stronią, skąd biorą pomysły na skecze i za co uwielbiają ich ludzie.

foto: użyczone

Na kartach „Dziewcząt z Auschwitz” powróciła do piekła wojny. Spisała poruszające i dramatyczne wspomnienia kobiet, które przeżyły w Oświęcimiu i dziś dają świadectwo. Teraz Sylwia Winnik pracuje nad nową książką, z którą w tym roku odwiedzi czytelników z Radkowa i Ludwikowic.

foto: użyczone

Są tańczącą wizytówką miasta. Wzbudzają zachwyt w Polsce i za granicą. Reprezentują folklor - nasze najpiękniejsze dziedzictwo narodowe.

Dla jednych rok 2018 był rokiem dobrym, dla innych trochę gorszym. Jaki był to rok dla kultury w mieście i gminie Radków?

Znamy pierwszą listę artystów i zespołów, jakie w 2019 r. odwiedzą Nową Rudę.

foto: FB Mbp Nowa Ruda

Noworudzka biblioteka zachęca do uczestnictwa w pierwszym konkursie im. Henryka Borkowskiego pod hasłem „Kocham moje miasto”.

Gdzie się podziały, tamte prywatki, gdzie te dziewczyny, gdzie tamten świat…Słowa tej piosenki nucili nasi dziadkowie, rodzice, teraz nucimy je my.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×