REKLAMA

Kultura

foto: użyczone
Vox też kiedyś u nas grał

Krystyna Giżowska na Dzień Babci i Dziadka. My Trzy dla najmłodszych, a także Sarsa i Margaret na Dniach Nowej Rudy. To tylko niektóre atrakcje kulturalne czekające na mieszkańców.

O muzyce, polityce i marzeniach... Z Kazikiem Staszewskim, liderem grupy Kult, rozmawia Romuald Piela.

O Oldze Tokarczuk mówi cała Polska, mówi w związku z przyznaną jej nagrodą Nobla. My pozbieraliśmy wspomnienia, jakie mają z nią mieszkańcy Krajanowa, Nowej Rudy i Kłodzka. Portret noblistki od kuchni jest naprawdę interesujący.

Nagrali swój pierwszy teledysk do utworu „Horyzonty”. Nagrali też debiutancką płytę. Noworudzka KARMA mocnym uderzeniem wkroczyła na lokalną scenę muzyczną. Teraz przyszedł czas, aby usłyszał o nich kraj.

Noworudzka biblioteka obchodzi w tym roku swoje 70 urodziny. Siedem dekad to szmat czasu. Jakie zmiany przyniosły te lata? Jaka była, a jaka dziś jest miejska biblioteka? Czy mieszkańcy są częstymi gośćmi w jej murach? O tym opowiada nam Sławomir Drogoś, dyrektor placówki.

foto: pixabay.com

25 tys. zł dostał Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

We wrześniu minęła 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości, które pochłonęło miliony ofiar. Z tej okazji Muzeum Papiernictwa przygotowało specjalną wystawę czasową „Pieniądz czasów II wojny światowej”. Ekspozycję można oglądać do 30 listopada.

Ruszył projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” realizowany przez radkowską bibliotekę wspólnie z Instytutem Książki. Bibliotekarze czekają na maluchów.

Radkowska biblioteka włączyła się do akcji „PorozmawiajMy. Proszę!” To szansa, aby podczas organizowanych w jej ramach spotkań poruszyć problem antysemityzmu, mowy nienawiści, czy hejtu. O szczegółach akcji rozmawiamy z Joanną Zyzdą-Kusiakiewicz, dyrektorem radkowskiej biblioteki.

22 listopada w Nowej Rudzie wystąpi Edyta Geppert. Będzie to ostatni koncert artystki pochodzącej z dzielnicy Słupiec, w tak bogatej oprawie artystycznej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×