REKLAMA

Kultura

foto: MOK

Noworudzkie kino jest zamknięte i liczy straty.

Dzieci się nudzą. Brakuje im prób i wspólnych spotkań. Ale pandemia nie obniży lotów Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda zapewnia Ewa Miś - Krzemińska.

Coma to sekcja taneczna Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, która działa od kiedy powstał ośrodek

Z Dominiką Olejnik, trenerką grupy tanecznej Coma Nowa Ruda o tańcu i jego zaletach rozmawia Arkadiusz Kołodziejczyk

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Życie kulturalne zamarło, podobnie jak nasza aktywność sportowa. Sprawdzamy co nas ominęło i w najbliższych dniach jeszcze ominie z wydarzeń zaplanowanych w słupieckim Centrum Turystyczno-Sportowym.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Miejski Ośrodek Kultury znalazł sposób, aby oderwać dzieci od szarej rzeczywistości koronawirusa. Instruktorzy prowadzą dla najmłodszych zajęcia przez internet.

Tu swój odcisk dłoni zostawili m.in. Robert Więckiewicz, Jerzy Stuhr, Leon Niemczyk, czy Katarzyna Figura. Dziś noworudzką Aleję Gwiazd możemy oglądać na świeżym powietrzu. Od lipca to się zmieni.

W ostatnich latach zespół brał udział w Festiwalach w Tajlandii i Chinach, a także w Rumunii, Serbii, Macedonii, Francji, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Turcji, we Włoszech.

Tak długo męczyła mamę, aż ta się ugięła i zawiozła małą Ewę na przesłuchanie. W wieku 8 lat oficjalnie rozpoczęła swoją przygodę z tańcem. Zwiedziła niemal cały świat. Dla wielu zaś na zawsze pozostanie Ewą Miś z Nowej Rudy, z którą rozmawiamy m.in. o dziecinnych piruetach, porzuceniu stolicy i wyrozumiałym mężu.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Wiele wskazuje na to, że nie tylko kwiecień, ale też maj i czerwiec stoją pod znakiem zapytania. Ośrodki kultury próbują ratować zaplanowane imprezy przerzucając je na jesień. Tak najprawdopodobniej będzie z Dniami Nowej Rudy.

Zawieszone zostały próby do Sygnału Miłosierdzia, który zaplanowany jest na Boże Ciało.

O najnowszej książce „Miłość leczy rany”, jej głównym bohaterze Unkasie, rozmowach przez więzienne kraty, a także o przyjeździe do Srebrnej Góry, z pisarką Katarzyną Bondą rozmawiała Karolina Golak.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×