REKLAMA

Kultura

Noworudzkiej Alei Gwiazd już pod chmurką podziwiać nie będziemy. Odciski dłoni znanych aktorów, artystów i reżyserów zdobią wnętrza Miejskiego Ośrodka Kultury.

Dobra nowina - tak nazywa się kawiarnia Olgi Tokarczuk, którą noblistka otworzyła w noworudzkim Rynku. Kawiarnia już działa, a my pytamy co o pomyśle jej otwarci myślą ludzie związani z kulturą.

Fot. Natalia Junik

„Dzieci z Pawiaka” to najnowsza książka mieszkającej w gminie Kłodzko Sylwii Winnik. To relacje byłych więźniów z Pawiaka. O dramatycznych historiach pisarka opowiedziała Karolinie Golak

Jak napisała na swoim facebookowym profilu pomysłodawczyni filmu - Agata Felczak, zaczęło się od krótkiego filmu, w którym Patryk zrobił rysunek z dobitnym przekazem. Film ten popchnął rodzinę Białej Lokomotywy do stworzenia wspólnego dzieła i pokazania, że tę kawiarnię tworzą naprawdę zdolni ludzie! Tekst, który można usłyszeć w filmie to dzieło noworudzkiego poety -Karola Maliszewskiego, który na podstawie pomysłu na film i przekazu jaki miał się w nim zawrzeć, napisał w jeden dzień słowa. Głos rozbrzmiewający w filmie to Pan Antoni Muracki, który tworzy poezję śpiewaną.

foto: ZPiT Nowa Ruda

To już pewne. Sierpniowego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w tym roku nie będzie. To pierwsza taka sytuacja w blisko 30-letniej historii festiwalu.

Pandemia pokrzyżowała koncertowe plany Margaret, która już za kilkanaście dni miała wystąpić w Nowej Rudzie. Piosenkarka jednak zapewnia: przyjadę do Was jesienią.

foto: MOK

Noworudzkie kino jest zamknięte i liczy straty.

Dzieci się nudzą. Brakuje im prób i wspólnych spotkań. Ale pandemia nie obniży lotów Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda zapewnia Ewa Miś - Krzemińska.

Coma to sekcja taneczna Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, która działa od kiedy powstał ośrodek

Z Dominiką Olejnik, trenerką grupy tanecznej Coma Nowa Ruda o tańcu i jego zaletach rozmawia Arkadiusz Kołodziejczyk

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Życie kulturalne zamarło, podobnie jak nasza aktywność sportowa. Sprawdzamy co nas ominęło i w najbliższych dniach jeszcze ominie z wydarzeń zaplanowanych w słupieckim Centrum Turystyczno-Sportowym.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×