REKLAMA

Kultura

Katarzyna Bonda opowiada o najnowszej książce „Miłość leczy rany”, rozmowach przez więzienne kraty z bohaterem z naszych stron

"Gdyby ludzie umieli zachować swoją wiedzę o świecie, gdyby potrafili ją wyryć w skale, w kryształach, w diamencie i przekazać w ten sposób swoim następcom, może świat wyglądałby zupełnie inaczej". Tak napisała Olga Tokarczuk w "Księgach Jakubowych. Czy już wtedy przypuszczała, że jej twórczość trafi do arktycznego archiwum?

Skąd się u nas wziął węgiel kamienny? Z czego składa się górniczy strój? Jakimi narzędziami pracowali górnicy i dlaczego górnik ma kolorowe piórka na czapce? O tych i wielu innych rzeczach związanych z górniczymi tradycjami dowiemy się odwiedzając wystawę prezentowaną w Miejskim Ośrodku Kultury.

Fot. Łukasz Dziewic

Przed nami I Zlot Fanów Katarzyny Bondy

W najbliższą sobotę, 29 sierpnia, drzwi na oścież otworzy dawna Kukułka, której nowy właściciel nadał nazwą Dom Krawca. O godz. 19.00 wystąpi tam Grażyna Łobaszewska. Piosenkarce towarzyszyć będzie zespół Ajagore w składzie: Sławomir Kornas – bas, śpiew, Maciej Kortas – gitary i Michał Szczeblewski – perkusja. Wstęp na koncert jest płatny (150 zł za osobę), ale w cenę biletu wliczona jest również kolacja. Rezerwacja telefoniczna pod nr tel: 692 900 198.

Fot. Gmina Bystrzyca Kł.

W piątek, 23 sierpnia o godz. 18.45 w parafii św. Marii Magdaleny w Gorzanowie odbędzie się koncert zespołu muzyki dawnej Cohaere Ensamble.

Znacie Pippi Langstrump? Jeżeli pamiętacie i lubicie rudowłosą bohaterkę książek Astrid Lindgren to zapraszamy do konkursu.

Noworudzkiej Alei Gwiazd już pod chmurką podziwiać nie będziemy. Odciski dłoni znanych aktorów, artystów i reżyserów zdobią wnętrza Miejskiego Ośrodka Kultury.

Dobra nowina - tak nazywa się kawiarnia Olgi Tokarczuk, którą noblistka otworzyła w noworudzkim Rynku. Kawiarnia już działa, a my pytamy co o pomyśle jej otwarci myślą ludzie związani z kulturą.

Fot. Natalia Junik

„Dzieci z Pawiaka” to najnowsza książka mieszkającej w gminie Kłodzko Sylwii Winnik. To relacje byłych więźniów z Pawiaka. O dramatycznych historiach pisarka opowiedziała Karolinie Golak

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×