REKLAMA

Kultura

Lato w pełni, wakacje też, a my sprawdzamy co będzie się działo w najbliższym czasie w radkowskiej kulturze.

W piątkowy wieczór 19 lipca o godz: 18:00 w restauracji "Nova Renoma" w Słupcu zagra kwartet KAPELA BOŻKÓW. Zapraszamy na kolację przy muzyce na żywo.

- Powstaliśmy w 1986 roku, a w 2019 po raz pierwszy zagramy w Nowej Rudzie – mówi Wojciech Wojda z legendarnego Farben Lehre, który wystąpi u nas już 13 lipca.

Są od 20 lat na scenie. 13 lipca zagrają w Nowej Rudzie. Lao Che to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Nam Mariusz „Denat” Denst opowiada o częstych wizytach w Srebrnej Górze, o Przystanku Woodstock i polskiej scenie muzycznej.

W niedzielę 23 czerwca zapraszamy do Kościoła Św. Piotra i Pawła w Bożkowie.

Jolanta Maria Kaleta, autorka m.in. „Złota Wrocławia” czy „Strażnika Bursztynowej Komnaty” odwiedzi radkowską bibliotekę już 17 maja. Nam pisarka opowiada o kulisach powstawania jej nowej powieści – romansu historycznego „Wojna i miłość”.

foto: K.Lemańska

Twórcy „Powiernika”, opowiadającego m.in. o dawnych mieszkańcach Nowej Rudy poprzez zorganizowanie internetowej zbiórki zwrócili się o finansowe wsparcie na dokończenie zdjęć do filmu. Dziś wiemy już, że zostanie on zakończony.

foto: użyczone

Fundacja Schlesische Brucke jest w posiadaniu Dziennika Wojennego, w którym opisano miejsca ukrycia skarbów zdeponowanych podczas II wojny światowej. Czy na tej liście jest Nowa Ruda i które miejsce może kryć tajemnice? O tym rozmawiamy z Joanna Lamparską, dziennikarką, podróżniczką, która szuka skarbów i pisze o nich książki.

foto: Muzeum Okręgowe w Toruniu

„Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele”. Tak nazywa się wystawa, którą od 9 maja możemy oglądać w Galerii Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach Kł. Przygotowało ją Muzeum Okręgowe w Toruniu.

13 maja zapraszamy na spotkanie z autorką kryminałów i powieści sensacyjnych Nadią Szagdaj. Pisarka odwiedzi bibliotekę w Jugowie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×