REKLAMA

Kultura

Skąd się u nas wziął węgiel kamienny? Z czego składa się górniczy strój? Jakimi narzędziami pracowali górnicy i dlaczego górnik ma kolorowe piórka na czapce? O tych i wielu innych rzeczach związanych z górniczymi tradycjami dowiemy się odwiedzając wystawę prezentowaną w Miejskim Ośrodku Kultury.

Fot. Łukasz Dziewic

Przed nami I Zlot Fanów Katarzyny Bondy

W najbliższą sobotę, 29 sierpnia, drzwi na oścież otworzy dawna Kukułka, której nowy właściciel nadał nazwą Dom Krawca. O godz. 19.00 wystąpi tam Grażyna Łobaszewska. Piosenkarce towarzyszyć będzie zespół Ajagore w składzie: Sławomir Kornas – bas, śpiew, Maciej Kortas – gitary i Michał Szczeblewski – perkusja. Wstęp na koncert jest płatny (150 zł za osobę), ale w cenę biletu wliczona jest również kolacja. Rezerwacja telefoniczna pod nr tel: 692 900 198.

Fot. Gmina Bystrzyca Kł.

W piątek, 23 sierpnia o godz. 18.45 w parafii św. Marii Magdaleny w Gorzanowie odbędzie się koncert zespołu muzyki dawnej Cohaere Ensamble.

Znacie Pippi Langstrump? Jeżeli pamiętacie i lubicie rudowłosą bohaterkę książek Astrid Lindgren to zapraszamy do konkursu.

Noworudzkiej Alei Gwiazd już pod chmurką podziwiać nie będziemy. Odciski dłoni znanych aktorów, artystów i reżyserów zdobią wnętrza Miejskiego Ośrodka Kultury.

Dobra nowina - tak nazywa się kawiarnia Olgi Tokarczuk, którą noblistka otworzyła w noworudzkim Rynku. Kawiarnia już działa, a my pytamy co o pomyśle jej otwarci myślą ludzie związani z kulturą.

Fot. Natalia Junik

„Dzieci z Pawiaka” to najnowsza książka mieszkającej w gminie Kłodzko Sylwii Winnik. To relacje byłych więźniów z Pawiaka. O dramatycznych historiach pisarka opowiedziała Karolinie Golak

Jak napisała na swoim facebookowym profilu pomysłodawczyni filmu - Agata Felczak, zaczęło się od krótkiego filmu, w którym Patryk zrobił rysunek z dobitnym przekazem. Film ten popchnął rodzinę Białej Lokomotywy do stworzenia wspólnego dzieła i pokazania, że tę kawiarnię tworzą naprawdę zdolni ludzie! Tekst, który można usłyszeć w filmie to dzieło noworudzkiego poety -Karola Maliszewskiego, który na podstawie pomysłu na film i przekazu jaki miał się w nim zawrzeć, napisał w jeden dzień słowa. Głos rozbrzmiewający w filmie to Pan Antoni Muracki, który tworzy poezję śpiewaną.

foto: ZPiT Nowa Ruda

To już pewne. Sierpniowego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w tym roku nie będzie. To pierwsza taka sytuacja w blisko 30-letniej historii festiwalu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×