REKLAMA

Kultura

foto: użyczone

Debiutowała w 2018 r. reportażem „Dziewczęta z Auschwitz. Głosy ocalonych kobiet”, który jeszcze przed premierą stał się bestsellerem. Rok później wydała drugą książkę „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”. W tym roku w ręce czytelników odda dwie kolejne opowieści z okresu II wojny światowej.

Zespół KARMA wraca do korzeni i przeszłości. Muzycy nagrali nowy teledysk w noworudzkiej „Trumience”.

Poeta, prozaik, krytyk literacki. Karol Maliszewski w rozmowie z nami opowiada o Oldze Tokarczuk - o tym jak się poznali, o pierwszym wywiadzie prasowym Olgi, o tym jakim człowiekiem jest nasza noblistka, a także o tym, jak bardzo dziękuje Bogu, że los przywiał ją w nasze strony.

Wojciech Kołodziej ujawnił, że Sarsa i Margaret przyjadą na Dni Nowej Rudy. Tomasz Kiliński mówi, że przez cięcia kosztów nie będzie w tym roku m. in. Biegunów Kultury i cyklu koncertów Lato w Mieście.

foto: użyczone
Vox też kiedyś u nas grał

Krystyna Giżowska na Dzień Babci i Dziadka. My Trzy dla najmłodszych, a także Sarsa i Margaret na Dniach Nowej Rudy. To tylko niektóre atrakcje kulturalne czekające na mieszkańców.

O muzyce, polityce i marzeniach... Z Kazikiem Staszewskim, liderem grupy Kult, rozmawia Romuald Piela.

O Oldze Tokarczuk mówi cała Polska, mówi w związku z przyznaną jej nagrodą Nobla. My pozbieraliśmy wspomnienia, jakie mają z nią mieszkańcy Krajanowa, Nowej Rudy i Kłodzka. Portret noblistki od kuchni jest naprawdę interesujący.

Nagrali swój pierwszy teledysk do utworu „Horyzonty”. Nagrali też debiutancką płytę. Noworudzka KARMA mocnym uderzeniem wkroczyła na lokalną scenę muzyczną. Teraz przyszedł czas, aby usłyszał o nich kraj.

Noworudzka biblioteka obchodzi w tym roku swoje 70 urodziny. Siedem dekad to szmat czasu. Jakie zmiany przyniosły te lata? Jaka była, a jaka dziś jest miejska biblioteka? Czy mieszkańcy są częstymi gośćmi w jej murach? O tym opowiada nam Sławomir Drogoś, dyrektor placówki.

foto: pixabay.com

25 tys. zł dostał Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×