REKLAMA

Kultura

Noworudzka biblioteka obchodzi w tym roku swoje 70 urodziny. Siedem dekad to szmat czasu. Jakie zmiany przyniosły te lata? Jaka była, a jaka dziś jest miejska biblioteka? Czy mieszkańcy są częstymi gośćmi w jej murach? O tym opowiada nam Sławomir Drogoś, dyrektor placówki.

foto: pixabay.com

25 tys. zł dostał Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

We wrześniu minęła 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości, które pochłonęło miliony ofiar. Z tej okazji Muzeum Papiernictwa przygotowało specjalną wystawę czasową „Pieniądz czasów II wojny światowej”. Ekspozycję można oglądać do 30 listopada.

Ruszył projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” realizowany przez radkowską bibliotekę wspólnie z Instytutem Książki. Bibliotekarze czekają na maluchów.

Radkowska biblioteka włączyła się do akcji „PorozmawiajMy. Proszę!” To szansa, aby podczas organizowanych w jej ramach spotkań poruszyć problem antysemityzmu, mowy nienawiści, czy hejtu. O szczegółach akcji rozmawiamy z Joanną Zyzdą-Kusiakiewicz, dyrektorem radkowskiej biblioteki.

22 listopada w Nowej Rudzie wystąpi Edyta Geppert. Będzie to ostatni koncert artystki pochodzącej z dzielnicy Słupiec, w tak bogatej oprawie artystycznej.

Lato w pełni, wakacje też, a my sprawdzamy co będzie się działo w najbliższym czasie w radkowskiej kulturze.

W piątkowy wieczór 19 lipca o godz: 18:00 w restauracji "Nova Renoma" w Słupcu zagra kwartet KAPELA BOŻKÓW. Zapraszamy na kolację przy muzyce na żywo.

- Powstaliśmy w 1986 roku, a w 2019 po raz pierwszy zagramy w Nowej Rudzie – mówi Wojciech Wojda z legendarnego Farben Lehre, który wystąpi u nas już 13 lipca.

Są od 20 lat na scenie. 13 lipca zagrają w Nowej Rudzie. Lao Che to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Nam Mariusz „Denat” Denst opowiada o częstych wizytach w Srebrnej Górze, o Przystanku Woodstock i polskiej scenie muzycznej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×