REKLAMA

Nowa Ruda

Noworudzki szpital przyjmuje pacjentów. Został też odświeżony i odmalowany.

Ma to być dziki parking, którego nie powinno być. Zdaniem mieszkańca burmistrz i komendant Straży Miejskiej nie reagują i pisze na nich skargę. Ci jednak twierdzą, że to nie ich sprawa.

foto: użyczone

Stan koryt potoków Dzik, Włodzica i Woliborka pozostawia wiele do życzenia. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie uspokaja: zagrożenia powodziowego nie ma.

foto: UM Nowa Ruda

Pod koniec sierpnia został uruchomiony, a już jest problem z nieproszonymi gośćmi. Radni i mieszkańcy żądają częstszych patroli policji i straży miejskiej w okolicach słupieckiego żłobka.

foto: pixabay.com

Mieszkańcy chcą remontu mostu nad potokiem Włodzica. Burmistrz odpowiada: jak będzie kasa i jak zgodzą się radni.

Radny Pulit wciąż walczy o ocalenie figurki Chrystusa przy ul. Pionierów w dzielnicy Słupiec. Walka trwa już prawie dwa lata, ale dziś wiadomo, że konserwator zabytków w tej sprawie nie pomoże.

foto: pixabay.com

Trwają przygotowania do 48 edycji „Karczmy Piwnej Gwarków Noworudzkich”. Za dwa miesiące górnicy będą świętować, bawić się i kultywować górnicze tradycje. Ale jak zapewniają, bez tematów politycznych.

foto: pixabay.com

Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Drogosławiu i Słupcu dostali od rządu po 5 tys. zł.

tak jest

Jeszcze dwa tygodnie temu w tym mieszkaniu nie szło żyć, a zostało ono przydzielone 86-letniej kobiecie. Dziś, po naszej interwencji, chlew zamienił
się w przytulny kącik dla starszej osoby.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Mieszkańcy znów skarżą się na prywatnych przewoźników. Jak mówią busy jeżdżą przepełnione, kierowcy rozmawiają przez telefon, a młodzież spóźnia się do szkół.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×