REKLAMA

Region

Dolny Śląsk można zwiedzać na wiele sposobów - są szlaki zabytków techniki, zamków i pałaców, tajemniczych podziemi. Jest też i to - jak się okazuje - całkiem spory szlak wina i piwa. W naszym województwie działa 16 browarów i 17 winnic. Niektóre bardzo blisko nas.

foto: pixabay.com

Umieralność na Dolnym Śląsku jest wyższa niż średnia krajowa. Przyczyną zgonów są najczęściej choroby układu krążenia i nowotwory.

Ponad pól tysiąca kilometrów długości, najwyższe standardy wykonawcze i malowniczy przebieg – tak będzie wyglądała Dolnośląska Autostrada Rowerowa.

Kopię słynnego całunu można podziwiać u mniszek klarysek w Ząbkowicach Śl.

Ma ponad 100 lat i jest najdłuższym w Polsce tunelem kolejowym. Właśnie zakończył się remont tunelu pod Małym Wołowcem, a pociągi wróciły na tory.

foto ilustracyjne: pixabay.com

Na koniec lipca tego roku w domach dziecka i placówkach opiekuńczych mieszkało w powiecie kłodzkim 181 podopiecznych. W powiecie świdnickim takich dzieci było 81, a w ząbkowickim 40.

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Kierowco, uważaj na fotoradary. W tym roku na dolnośląskich drogach pojawią się nowe i to nie tylko przy drogach krajowych.

foto: pixabay.com

Prezydent Wałbrzycha obniżył wynagrodzenia swoim prezesem. Bednarczyk i Kiliński ani myślą o takich obniżkach dla swoich prezesów.

Jej fryzury zna cała Polska. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kreatorek fryzur. Stylizowała fryzury takich gwiazd jak Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Figura czy Piotr Rubik. O dziecięcych marzeniach, pasji jaką jest fryzjerstwo i drodze po sukces rozmawiamy z pochodzącą z malowniczej Kotliny Kłodzkiej Jagą Hupało.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×