REKLAMA

Sport

fot. Gazeta Kłodzka

O piłce nożnej w czasach zarazy, pomysłach na zakończenie rozgrywek ligowych oraz o przesuniętych o rok Mistrzostwach Europy z Andrzejem Padewskim, prezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej rozmawia Romuald Piela

fot. Dawid Broniszewski

Piłkarz Słowianina Wolibórz uległ wypadkowi

fot. Gazeta Noworudzka

Tłok w czwartej lidze, duża ilość spadkowiczów, liga okręgowa bez zmian - jak wyglądałby sezon, gdyby przeforsowano pomysł z awansami, ale bez spadków?

Uczniowski Klub Sportowy Wieża I Radków w rozgrywkach zmierzył się z dwunastoma drużynami: Volley Wrocław I, SL Salos RP Nowa Ruda, MKS Polonia Świdnica I, UMKS Volley Głogów, AZS AWF ISMS Wrocław, KS MKS Chełmiec Wodociągi II Wałbrzych, KS Olimpia Jawor , MKS Rokita Brzeg Dolny, UKS Koral Wrocław, MKS MOS Wrocław oraz z KS Milicz

W marcu dobiegły końca rozgrywki siatkarskiej Dolnośląskiej Ligi Młodziczek. Uczniowski Klub Sportowy Wieża Radków wystawił w rozgrywkach dwie drużyny. We wcześniejszym nr Gazety Noworudzkiej podsumowaliśmy drugi zespół Wieży, który zakończył ligę na wysokiej dwunastej pozycji. W tym tygodniu przypominamy i podsumowujemy ogromny sukces pierwszego zespołu, który historycznie wygrał Dolnośląską ligę Młodziczek.

PZPN zawiesi na jeden sezon opłaty ryczałtowe za udział w rozgrywkach seniorskich od III ligi do C klasy w sezonie 2020/2021

Polski Związek Piłki Nożnej przeznaczył pakiet pomocowy dla polskich klubów na czas pandemii koronawirusa oraz na kolejny sezon. Jest też pomoc dla klubów amatorskich.

Obecnie obowiązuje plan ustalony przez PZPN, który zakłada, że na koniec sezonu będzie się liczyć kolejność po ostatniej pełnej rozegranej kolejce.

Wciąż czekamy, większość z nas z nadzieją, że uda się wznowić obecny sezon piłkarski. A im dłużej nie można grać, przybywa wariantów, co zrobić z rozgrywkami, gdyby nie udało się ich wznowić. Jakie to warianty?

Przemysław Malczyk

Z trenerem noworudzkiego klubu, Przemysławem Malczykiem o przygotowaniach do rundy wiosennej rozmawia Arkadiusz Kołodziejczyk

Jak do tej pory przebiegały przygotowania do rundy wiosennej?
Przygotowania przez siedem i pół tygodnia przebiegały tak jak sobie zaplanowałem. Zawodnicy wykonywali ciężką pracę bardzo sumiennie. Każdy wiedział po co to robi.

Czy jest Pan zadowolony z frekwencji zawodników na treningach?
Frekwencja na treningach była dobra, choć czasem zakłócała ją praca zawodowa moich zawodników lub wyjazdy na kadrę Regions Cup

Ciężka i wytrwała praca Klaudii Huć pozwoliła jej na zdobycie z całą drużyną Mistrzostwa Dolnego Śląska w sezonie 2019/2020.

Początkiem marca Uczniowski Klub Sportowy Wieża Radków przypieczętował historyczne Mistrzostwo Dolnego Śląska w siatkarskiej Lidze Młodziczek. Informowaliśmy o tym sukcesie w poprzednim numerze Gazety Noworudzkiej. Cały zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego Wieża Radków wraz z trenerami, prezesem, sponsorami i kibicami wytrwale walczyło o ten sukces. Dodatkowo należy wyróżnić jedną z zawodniczek, która przez ostatnie kilka lat osiąga ogromne sukcesy dla siebie i gminy Radków.

Kadra Wieży II Radków
Liwia Ćwikła - kapitan
Sara Gorczyca
Karolina Kuczaj
Oliwia Stomal
Laura Michajluk
Martyna Horodecka
Natalia Czerwińska
Samantha Korzec
Karolina Cergier ( kontuzja wyłączona z grania )
Zosia Sekuła
Emilia Gaik
Emilia Kantor

Siatkarska Dolnośląska Liga Młodziczek dobiegła końca. Pierwszy zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego Wieża Radków wygrał rozgrywki i w kolejnej fazie będzie rywalizował o Mistrzostwo Polski. W tym sezonie w zawodach klub z gminy Radków wystawił do gry dwa zespoły.

Będzie to pierwsza edycja turnieju halowego Rondo Cup rocznik 2010. Organizatorem jest Akademia Piłkarska Champions Nowa Ruda.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×