REKLAMA

Turystyka

foto: polska-org.pl

Jest symbolem Gór Sowich, ale jest też przysłowiową studnią bez dna. Ponad milion złotych wydany na remont nie wystarczył. Wieża Widokowa na Wielkiej Sowie znów się sypie i potrzebuje kolejnego finansowego zastrzyku.

foto: FB kopalni w Nowej Rudzie

Nauczyciele nie przywieźli uczniów, aby zwiedzili kopalnię, bo protestowali. Ale i tak ok. 50 tysięcy turystów w tym roku odwiedzi noworudzką kopalni.

foto: wlodarz.pl

„Wilcza Góra” to nowy projekt i pomysł Nadleśnictwa Wałbrzych na Włodarz i zagospodarowanie obiektu, który chcą przejąć od Krzysztofa Szpakowskiego.

foto: wlodarz.pl

Sąd unieważnił wypowiedzenie umowy. Nadleśnictwo Wałbrzych nie odpuszcza, a na Włodarzu wstrzymane są wszystkie inwestycje. Tracą na tym turyści, a końca sporu nie widać.

Zmiany i tylko na lepsze. Turyści masowo odwiedzają Park Narodowy Gór Stołowych, a od przyszłego roku park ma szansę stać się jeszcze atrakcyjniejszym turystycznie miejscem.

To już pewne: czeski przewoźnik będzie woził pasażerów z Wrocławia do Pragi. Pierwsze takie składy ruszą w grudniu tego roku, kiedy wejdzie w życie nowy rozkład jazdy.

foto: P. Kajzerek, GOPR

Kilkadziesiąt razy w roku wyjeżdżają do wypadków w rejonie Szczelińca w Karłowie. Najwięcej zdarzeń jest w okresie letnim, a ich przyczyną nie jest niebezpieczny teren, ale podejście jakie mają turyści do tego miejsca.

foto: dolny-slask.org.pl

Inaczej nie można. Potrzebna jest druga kamera, aby wieża widokowa na Górze Św. Anny nie została całkowicie zniszczona.

foto: Tomasz Mazur

Ponad milion turystów odwiedziło w ubiegłym roku Park Narodowy Gór Stołowych. W tym roku liczba ta może być podobna, albo i większa. W parku trwają już przygotowania do rozpoczęcia sezony o których opowiada nam Dariusz Matusiak z PNGS.

To już majówka. Przed nami kilka dni laby. Gdzie warto się wybrać, a których miejsc raczej powinniśmy unikać? Czy nasze okolice przyciągają turystów w długie majowe weekendy i co ich u nas urzeka? O to pytamy Andrzeja Behana, przewodnika sudeckiego po Dolnym Śląsku i pilota wycieczek.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×