REKLAMA

Turystyka

Fot. Jacek Halicki/Wikipedia

Ziemia Kłodzka: Prezentujemy 5 atrakcji, które można zwiedzić już w najbliższy weekend.

Fot. UM Kłodzko

Ziemia Kłodzka: Plac zabaw, wizyta u babci i dziadka, a może zakupy w galerii handlowej? Przygotowaliśmy dla Was zdecydowanie lepsze atrakcje na weekend z dziećmi.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Powiat Kłodzki. Sezon kąpieliskowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września, jednak nie wszystkie kąpieliska są w tym czasie oficjalnie otwarte. Sprawdziliśmy, od kiedy można korzystać z kąpielisk położonych w Powiecie Kłodzkim i jego okolicach.

foto: Wikipedia

Będzie generalny remont wieży widokowej na Wielkiej Sowie za blisko 3 miliony złotych.

Schody były uszkodzone, ruszały się więc je naprawili i osadzili na metalowym wzmocnieniu. Wymienili też kładki. Takie prace przeprowadzane były na letniej trasie turystycznej Szczelińca Wielkiego na odcinku od „Małpoluda” do „Kołyski”.

foto: polska-org.pl

Ponad 3 tys. osób tygodniowo i ok. 445 dziennie. Wieża Widokowa na Wielkiej Sowie cieszy się dużą popularnością turystów, którzy urlop spędzają w kraju.

foto: wlodarz.pl

Turystów jest więcej niż w roku ubiegłym. Są ograniczenia, ale jak przekonuje Krzysztof Szpakowski, właściciel Włodarza, obróciły się one na korzyść dla zwiedzających podziemny kompleks.

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zebrały część najlepiej zachowanych i ważnych dla historii regionu obiektów i umieściły je na jednej mapie.

Koronawirus uderzył w każdy aspekt naszego życia. Każdy boryka się ze skutkami pandemii. Również Park Narodowy Gór Stołowych poniósł straty, a jego dyrekcja nie wyobraża sobie nawrotu epidemii i powrotu do wcześniejszych obostrzeń.

Gdy kopalnia była zamknięta, jej właścicielka nie próżnowała i zajęła się zabytkową kolejką, która dziś wozi pod ziemią turystów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×