REKLAMA

Wydarzenia

Starosta Maciej Awiżeń opublikował dziś na swoim profilu w mediach społecznościowych informację na temat koronawirusa. Publikujemy ją poniżej:

Ostatnia doba w naszym powiecie to 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To osoby, które zgłosiły się z kontaktu z Księdzem Proboszczem z Piszkowic.
Jak poinformował starosta Maciej Awiżeń za ostatnią dobę aż 53 wyniki testów ujemne. Całkowita liczba wykrytych zakażeń to 392. Zmarło 13 mieszkańców.
Mamy także 253 ozdrowieńców. 29 osób jest hospitalizowanych, a 334 osób objęto kwarantanną.

Fot. UMiG Radków

Połamane i powyrywane drzewka, połamane tablice i mapy informacyjne, zniszczone wiaty. To w ostatnich dniach coraz częstszy widok w Gminie Radków. Urzędnicy apelują do wszystkich mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie obok niszczenia wspólnego mienia. Każdy taki przypadek można przez całą dobę zgłosić na Policję oraz Straż Miejską.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na dzisiaj wystąpienie burz z gradem w powiecie kłodzkim.
Burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 35 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.
Burze z gradem mogą wystąpić dzisiaj od godz. 11.00 do 24.00.

foto: parafiaslupiec.pl

20 września odbędzie się tegoroczny Sygnał Miłosierdzia. Dziś szykuje się do niego ok. 100 muzyków, a sam koncert będzie jak mówi proboszcz Iwaniszyn podziękowaniem dla Boga za to, że chroni nas przed epidemią.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

W dniach 15-16 sierpnia w Parku Zdrojowym w Polanicy-Zdroju odbędzie się impreza "Cud-Miód", podczas której zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy przeznaczonych na leczenie Julki. Oprócz tego Stowarzyszenie Polanickich Kucharzy przygotuje moc atrakcji. Warto być wtedy w Polanicy-Zdroju.

Coraz rzadziej wypowiadamy sakramentalne tak, a mniej małżeństw, to mniej dzieci. Dane GUS-u są bardzo niepokojące...

Zrujnowana kapliczka dżumowa przy drodze na Górę Św. Anny
foto: polska-org.pl

Dziś nasi bliscy umierają na koronawirusa, a wcześniej umierali na dżumę. Behan: Radków jednym z największych siedlisk choroby na ziemi kłodzkiej. Nowa Ruda się obroniła.

foto ilustracyjne: pixabay.com

Radny Jerzy Pulit zwrócił uwagę Kilińskiemu. Burmistrz przyznał mu rację. Efekt? Place zabaw zaczną być przystosowywane do potrzeb niepełnosprawnych dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×