REKLAMA

Kłodzko: 11 obywateli Ukrainy nielegalnie na naszym terenie

Kłodzko: Straż graniczna zatrzymała kolejnych Ukraińców przebywających na naszym terenie bez odpowiedniego pozwolenia.

Fot. PSG w Kłodzku

Kłodzko: W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali aż 11 obywateli Ukrainy, którzy przebywali w Polsce nie do końca nielegalnie.

Kłodzko. Podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzonych przez strażnikólw granicznych z Kłodzka zatrzymano 11 obywateli Ukrainy- 3 kobiety oraz 8 mężczyzn. Cudzoziemcy wylegitymowani zostali w Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju, po przekroczeniu południowej granicy.

W trakcie kontroli dokumentów zatrzymani obywatele Ukrainy okazali paszporty oraz wizy z prawem do pracy na terytorium Polski. Jako dokumenty uzupełniające i uwiarygodniające ich cel pobytu w Polsce, kilkoro z nich okazało zaświadczenie o zamiarze powierzenia pracy. Cudzoziemcy przyznali się jednak, że nie kontaktowali się z polskimi pracodawcami, a celem ich podróży byli nasi sąsiedzi. W Czechach znaleźli lepiej płatną pracę.

<<Kłodzko: Ukraińcy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę>>

Ze względu na zaistniałą sytuację Komendant Straży Granicznej w Kłodzku unieważnił posiadane przez cudzoziemców wizy z prawem do pracy i wydał decyzje, na podstawie których obywatele Ukrainy będą musieli wyjechać z Polski.

<<Kłodzko: Napadli na mężczyznę, chcieli wywieźć go do lasu>>

<<Kłodzko: Groził, że zabije policjantów. O co poszło?>>

 

Autor: Zuza K. Wolska

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: 11 obywateli Ukrainy nielegalnie na naszym terenie

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×