REKLAMA

Kłodzko nie dostanie pieniędzy z 3. edycji funduszu inwestycji lokalnych

Kłodzko: Wiele miast z naszego powiatu zostało pominiętych w trzecim naborze z funduszu

Fot. Krystian Maj, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Kłodzko: Kilka gmin z naszego powiatu nie dostanie ani złotówki z trzeciego naboru rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dlaczego?

Kłodzko. Kilka dni temu informowaliśmy, ile pieniędzy dostaną z Funduszu Inwestycji Lokalnych gminy górskie w naszym powiecie. Łącznie było to ponad 50 mln. Natomiast w trzeciej edycji funduszu, już tylko 5 gmin z naszego powiatu załapało się na dofinansowania. 

 

Trzecie rozdanie

Tym razem, w trzeciej edycji programu, 5 na 14 gmin z naszego powiatu otrzyma pieniądze na planowane inwestycje. Z takie obrotu spraw niezadowolony jest burmistrz Kłodzka. - Otrzymaliśmy całe 0 złotych. Zresztą nie tylko my, ale i niektóre inne gminy powiatu kłodzkiego. Może dlatego, że nie podpisaliśmy porozumienia z partią rządzącą - skomentował burmistrz. Podobnego zdania jest także starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, który rozdanie środków określił jako przeprowadzone bez zasad. - Podatnicy powiatu kłodzkiego, m.in. z których pieniędzy są realizowane dofinansowania mogą czuć się okradzeni - podsumował Maciej Awiżeń. Odrzucony został np. wniosek o dofinansowanie na nowe karetki dla szpitali. 

 

Kłodzko nie dostanie pieniędzy z 3. edycji funduszu inwestycji lokalnych

 

Co miało być dla Kłodzka?

Burmistrz Kłodzka wnioskował o dofinansowanie na następujące inwestycje: 

- Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy ul. Braci Gierymskich w Kłodzku – wnioskowana kwota dotacji: 937 tys. 382 zł.

- Modernizację cmentarza komunalnego wraz z remontem kaplicy – wnioskowana kwota dotacji: 4 mln 637 tys. zł. 

- Modernizację boiska do piłki nożnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą – wnioskowana kwota dotacji: 4 mln 125 tys. zł.

Wszystkie te wnioski zostały odrzucone. Burmistrz Michał Piszko zadeklarował, że pomimo ograniczeń budżetowych, miasto postara się opłacić projekty i inwestycje we własnym zakresie. Gminy, którym udało się zdobyć dofinansowania to Gmina Wiejska Kłodzko, Gmina Nowa Ruda, Lewin Kłodzki, Radków oraz Duszniki-Zdrój. 

Natalia Kołodziej 

 

Kłodzko - 12 osób pod respiratorami. Starosta apeluje do mieszkańców. Kliknij tutaj, aby przeczytać 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kłodzko nie dostanie pieniędzy z 3. edycji funduszu inwestycji lokalnych

Obrazek użytkownika Ssaakk
  • Ssaakk
  • 05-04-2021

Brawo Bartczak ! Tak działa PiS .Będzie Bartczak Burmistrza z PiS to będzie Kasa .kasa tylko dla PiS i naszych klakierów prawdziwych .Tylko prawdziwi Polacy dostają kasę a prawdziwy Polak to członek lub sympatyk PiS.
Obrazek użytkownika Ssaakk
  • Ssaakk
  • 05-04-2021

Brawo Bartczak ! Tak działa PiS .Będzie Bartczak Burmistrza z PiS to będzie Kasa .kasa tylko dla PiS i naszych klakierów prawdziwych .Tylko prawdziwi Polacy dostają kasę a prawdziwy Polak to członek lub sympatyk PiS.

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×