REKLAMA

Kłodzko: Czwarta fala coraz bliżej?

Kłodzko: Minister Zdrowia ostrzega przed kolejną falą koronawirusa.

Fot. PAP / Tomasz Gzell

Kłodzko: W ostatnich tygodniach epidemia koronawirusa znacząco wyhamowała. Sporo z nas zapomniało już o będących jeszcze niedawno naszą codziennością licznych ograniczeniach. Eksperci są zgodni - jesienią czeka nas kolejna fala zachorowań.

Kłodzko. Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się już na nadchodzącą czwartą fale i planuje możliwe scenariusze. - Możliwa jest regionalizacja obostrzeń ze względu na stopień zaszczepienia mieszkańców. - mówił na konferencji prasowej Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego.

Oznacza to, że w przypadku gdy mieszkańcy naszych gmin nie ruszą masowo do punktów szczepień może nam grozić powrót ograniczeń w znacznie większym stopniu, niż w regionach, gdzie zaszczepionych mieszkańców jest więcej.

<<Koła gospodyń wiejskich dostaną kasę za szczepienia>>

 

Według ostatnich danych udostępnianych przez Ministerstwo Zdrowia w powiecie kłodzkim liczba zaszczepionych osób zbliża się do 40% populacji. Stosunek ten jest znacznie gorszy niż w dużych miastach, dla przykładu stolica naszego województwa, Wrocław, osiąga już wyszczepienie na poziomie 59,5%.


Jak szczepią się w gminach?


Jakie obostrzenia mogą dotknąć nasz region?

Szczegóły nie są na razie ujawniane, jednak bardzo możliwe, że będą one podobne jak wczesną wiosną tego roku. Być może już za kilka tygodni nie będziemy mogli w naszym powiecie wybrać się do restauracji czy na stadion piłkarski.

Bardzo realny jest również powrót obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Nie wiadomo jeszcze, czy od września uczniowie wrócą do szkół. W Gminach o niskim stopniu zaszczepienia mówi się o powrocie do nauki zdalnej lub hybrydowej.

Ministerstwo Zdrowia zachęca, aby nie czekać na rozwój sytuacji, tylko już teraz podjąć decyzję o zaszczepieniu się. O szczegółach rządowych planów będziemy informowali na bieżąco.

 

Autor: Zuza K. Wolska
Info: Ministerstwo Zdrowia, RMFfm

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: Czwarta fala coraz bliżej?

Fot. MM

Kłodzko: Czy samochód został porzucony i podpalony? Czekamy na komunikat służb.

Fot. KWP Wrocław

Przewrócił krzyż i przesunął płytę nagrobną. 33-latek został zatrzymany w areszcie. Co grozi mu za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego?

Nowa Ruda: Dobiegły końca prace remontowe na moście w Nowej przy ul. Józefa Piłsudskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×