REKLAMA

Kłodzko: Kolejny pożar pustostanów na terenie PKP

Kłodzko: Ruiny na terenie PKP grożą zawaleniem

Fot. Redakcja

Kłodzko: Ruiny na terenie PKP grożą zawaleniem

Fot. Redakcja

Kłodzko: Ruiny na terenie PKP grożą zawaleniem

Fot. Redakcja

Kłodzko: Ruiny na terenie PKP grożą zawaleniem

Fot. Redakcja

Kłodzko: Ruiny na terenie PKP grożą zawaleniem

Fot. Redakcja

Kłodzko: Nieznani sprawcy po raz kolejny podpalili pustostan należący do PKP. Zobacz zdjęcia

Kłodzko - Doszło do pożaru pustostanu na terenie byłej parowozowni PKP w Kłodzku. 

 

Kolejny pożar lokomotywowni 

W czwartek, 27 maja przy ul. Szpitalnej, około godziny 20.15 po raz kolejny palił się pustostan dawnej parowozowni należący do PKP. Ogień objął zerwane poszycie dachu budynku. Na miejsce zadysponowany został jeden zastęp straży pożarnej z JRG Kłodzko i patrol policji. Nie ma oficjalnych informacji na temat przyczyn pożaru. W przeszłości jednak wielokrotnie dochodziło do podpaleń starej parowozowni. Budynek już od dawna grozi zawaleniem, lecz nie jest w żaden sposób zabezpieczony przed dostępem do niego. Co prawda na miejscu widnieją tabliczki zakazujące wstępu, jednak to nie powstrzymuje młodych osób do chodzenia po ruinach obiektu. Walące się ściany, a przede wszystkim sufity, stwarzają realne zagrożenie życia. Czy PKP S.A. poniesie odpowiedzialność gdy komuś stanie się krzywda? 

 

Co stanie się z budynkiem? 

Budynkiem starej parowozowni zainteresowała się w ubiegłym roku Fundacja Kolejowe Przysposobienie Wojskowe. Kłodzki obiekt brał udział w plebyscycie fundacji na znalezienie nowej siedziby dla Muzeum Dróg Kolejowych. Plebiscyt miał za zadanie wytypowanie lokalizacji dla nowej placówki muzealnictwa kolejowego oraz pozyskanie do współpracy partnerów społecznych. W połowie listopada ubiegłego roku fundacja ogłosiła wyniki, z których jasno wynikało, że większością głosów wygrał właśnie budynek dawnej parowozowni w Kłodzku. Lokalizacja zdobyła 4,7 tys. głosów. Od tamtej pory jednak nie pojawiły się żadne dalsze informacje na temat remontu budynku. Nasza redakcja skontaktowała się z prezesem fundacji. Jak się okazuje, głównym czynnikiem, który wstrzymał dalsze prace nad projektem, była pandemia koronawirusa. Prezes fundacji, Jan Meyer wraca właśnie do pracy po długiej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi i zamierza zorganizować w Kłodzku konsultacje społeczne dotyczące starej lokomotywowni. Istotne w tym temacie jest wsparcie samorządu, zdanie mieszkańców, ale przede wszystkim chęć współpracy PKP S.A. - ponieważ to spółka jest właścicielem obiektu. Do rozstrzygnięcia jest wiele problemów natury formalnej. W tym momencie do parowozowni nie ma dojazdu. Także stan budynku pozostawia wiele do życzenia, remont pochłonąłby miliony złotych. Żadne kroki nie zostaną jednak podjęte bez oficjalnej zgody właściciela. Prawdopodobnie w czerwcu Fundacja Kolejowe Przysposobienie Wojskowe zwróci się do zainteresowanych współpracą podmiotów. 

Natalia Kołodziej

 

Kłodzko: Kolejny pożar pustostanów na terenie PKP

 

Powiat Kłodzki - Zostały złagodzone kolejne obostrzenia. Kliknij tutaj, aby zobaczyć co zmieni się od piątku, 28 maja

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Kłodzko: Kolejny pożar pustostanów na terenie PKP

Obrazek użytkownika mar
  • mar
  • 28-05-2021

Co za bzdury, ta pseudo fundacja dawno się wypięła na Kłodzko, rozmowy były z władzami miasta i z PKP. Okazało się że wszystko chcą zrobić ale tylko gębą i za kasę innych. Okazali się niepoważni, nie ma w związku z nimi żadnego projektu, zresztą wybrali inny obiekt - parowozownię Pruszcz – Bagienica. Tamtejsze władze dały się omamić bliżej nieokreśloną wizją współpracy, a w Kłodzku niczego nie będą robić. A ten pożal się Boże prezes jedynie potrafi opowiadać bajki i to na poziomie gimbazy.
Obrazek użytkownika Bartłomiej Terlecki
  • Bartłomiej Terlecki
  • 28-05-2021

Naprawdę kontaktowaliście się Państwo z "Fundacją"? Czyli teraz okłamali Was. Przecież już dawno (grudzień 2020) podpisali umowę z inną parowozownią. O żadnych konsultacjach w naszym mieście, nikt nie wie, rzekomej współpracy z nami, nie przerwała pandemia, tylko podpisanie umowy z parowozownią, która zajęła drugie miejsce w pseudo- plebiscycie, z resztą niczego nie ustalono. To ja koordynowałem w Kłodzku głosowanie i nagłaśniałem w sieci, ten plebiscyt. Całą sprawę już wielokrotnie opisywałem na FB. "Fundacja", to grupa ludzi, liczących na hojność i naiwność samorządów i sponsorów, której to ekipie, Kłodzko się nie dało.

Fot. MOK Nowa Ruda

Każdy może przyjść i zrobić świąteczną sesję zdjęciową, odwiedzić kolorowy ogródek, zasiąść w fotelu czy poszukać kota, który przyszedł odwiedzić domek.

Fot. polska-org.pl

Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie również zatrudnienienie więźniów odbywających karę pozbawienia wolności w Kłodzku.

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w poniedziałek, 6 grudnia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×