REKLAMA

Kłodzko: Strażnicy graniczni zatrzymali 14 obywateli Ukrainy

Kłodzko: Ukraińcy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę na piechotę

Fot. KrzysztofKudowa Polska-org

Kłodzko: Pomimo Świąt Wielkanocnych, strażnicy z Kłodzka cały czas czuwali na polsko-czeskiej granicy

Kłodzko. Podczas Świąt Wielkanocnych strażnicy graniczni prowadzili kontrolę na polsko-niemieckim i polsko-czeskim pograniczu. 

 

14 Ukraińców

Strażnicy graniczni z Kłodzka zatrzymali w niedzielę, 4 kwietnia, czternastu obywateli Ukrainy. Mężczyźni byli w wieku od 24 do 58 lat. Pieszo próbowali przekroczyć granicę, aby dostać się do Polski. Funkcjonariusze z Kłodzka skontrolowali obcokrajowców pod względem legalności ich pobytu w Polsce. Okazało się, że deklarowany cel przyjazdu różnił się od rzeczywistego. Podczas kontroli obywatele Ukrainy pokazali strażnikom oświadczenia, które miały być dowodem, że mężczyźni będą pracować na terenie województw małopolskiego, śląskiego, pomorskiego, opolskiego i kujawsko-pomorskiego. Jednak strażnicy graniczny ustalili, że dokumenty były podrobione. 14 Ukraińców usłyszało zarzuty posługiwania się w trakcie kontroli podrobionymi zaświadczeniami. Troje z nich miało wizy z prawem do pracy na terenie Polski - zostały one cofnięte. Komendant Straży Granicznej wydał decyzję o wyjeździe z kraju wszystkich zatrzymanych cudzoziemców. 

Natalia Kołodziej, inf. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

 

Kłodzko: Strażnicy graniczni zatrzymali 14 obywateli Ukrainy

Fot. Jacek Halicki 

 

Kłodzko - 12 osób podłączonych do respiratora - starosta apeluje. Kliknij tutaj, aby przeczytać artykuł 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: Strażnicy graniczni zatrzymali 14 obywateli Ukrainy

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×