REKLAMA

Kwarantanna narodowa od 28 grudnia. Czy będzie sylwester?

Narodowa kwarantanna wchodzi w życie od 28 grudnia

Fot. Adam Guz (KPRM)

Kwarantanna narodowa powraca. Od 28 grudnia w całej Polsce kolejne obostrzenia. Tym razem nie będzie taryfy ulgowej. Co w takim razie stanie się z sylwestrem?

Kwarantanna narodowa znów zostanie wprowadzona na terenie całej Polski. Rząd zapowiedział wprowadzenie kolejnych obostrzeń od 28 grudnia. Czy będzie można wyjść z domu w sylwestra? 

 

Kwarantanna narodowa

Od 28 grudnia do 17 stycznia będą obowiązywały nowe obostrzenia. Zamknięte będą stoki narciarskie, galerie handlowe i hotele - nawet będzie można korzystać z nich nawet w podróży służbowej. W sylwestra będzie całkowity zakaz przemieszczania się. Dodatkowo w sylwestra wprowadzona zostanie godzina policyjna trwająca od 19.00 do 6.00 rano następnego dnia. W trakcie godziny policyjnej będzie można wyjść tylko do apteki lub w celach służbowych. Wszystkie obostrzenia panujące do tej pory zostaną utrzymane. 

 

Co z krewnymi, którzy przyjeżdżają na święta?

Dla wszystkich osób przyjeżdżających do polski transportem zorganizowanym będzie nałożony obowiązek odbycia 10 dniowej kwarantanny. 

 

Dlaczego tak mają wyglądać święta i sylwester?

Zarówno minister zdrowia, premier, jak i jego doradca do spraw koronawirusa podkreślają, że to jedyna droga do przygotowania ludzi pod szczepienia. Narodowa kwarantanna ma również ograniczyć liczbę zgonów. Pomimo spadku dziennych zachorowań, liczba osób umierających jest alarmująca. Wzrosła o 100%. Politycy twierdzą, że gdyby obostrzenia pozostały w dalszym ciągu takie jak są aktualnie, system zdrowia mógłby nie wytrzymać. Przypominamy, że według aktualnych rozporządzeń na Święta Bożego Narodzenia możesz zaprosić jedynie 5 osób spoza domowników. Natomiast podczas pasterki na jednego uczestnika mszy musi przypadać 15 metrów kwadratowych. Dodatkowo, w wigilię nie będą obowiązywać godziny dla seniorów. 

Natalia Kołodziej

 

Czy szpitale w powiecie kłodzkim będą szczepić lekarzy? Kliknij tutaj, aby przeczytać

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kwarantanna narodowa od 28 grudnia. Czy będzie sylwester?

Obrazek użytkownika WolnyCzlowiek
  • WolnyCzlowiek
  • 07-01-2021

Nie ma żadnej narodowej kwarantanny. Żyjmy jak dawniej nic nikomu nie grozi poza głupotą w TV. Koniec z propagowaniem tej farsy !!!! Już mało kto w to wierzy tylko jeszcze niektórzy się boją i noszą te szmaty dla spokoju. Stop Szczepieniom - Międzynarodowy Holokaust-Wolny Człowiek to taki bez szmaty na twarzy. Pamiętajcie że to jest bezprawne są biura które za darmo pomagają z tym bezprawiem- Lega Artis -Warszawa. Pamiętajcie że szczepionka została dopuszczona WARUNKOWO oraz nie ma badań, testów dotyczących skutków ubocznych w przypadku podania z innymi lekami, dotyczy osób nie tylko starszych. Pamiętaj obywatelu !!! Mamy coraz więcej leków a czy jesteśmy coraz bardziej zdrowi- policz ile jest reklam w TV głównego ścieku !!! Obecnie mowy marketing i afera że aktorzy są szczepieni bez kolejki - nie dajcie się nabrać chcą Wam pokazać że to takie bezpieczne że aż wchodzą drzwiami i oknami aby się zaszczepić. Jeśli to czytasz przekaż osobą bez internetu- szukaj prawdy.

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×