REKLAMA

Nowa Ruda: Będzie można uczyć się krawiectwa

Nowa Ruda: Krawiectwo wraca do łask

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Nowa Ruda: Oferta edukacyjna noworudzkiego technikum powiększy się o klasę krawiecką.

Nowa Ruda. To już pewne, w Noworudzkiej Szkole Technicznej powstanie klasa patronacka w zawodzie krawiec. Jak będą wyglądały praktyki? 

 

Igła z nitką w modzie

Jak informuje starostwo powiatowe w Kłodzku, oferta NST została wzbogacona o kształcenie zawodowe w kierunku krawiectwa. 22 lutego w siedzibie starostwa kłodzkiego zostały podpisane wszelkie niezbędne umowy. Powiat Kłodzki reprezentowała wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, a Noworudzką Szkołę Techniczną dyrektorka Brygida Gąsior. Trzecim filarem umowy jest firma Helikon-Tex, firma prowadząca zajęcia techniczne reprezentowana przez Dorotę Całkosz. Firma zadba o część praktyczną nauki uczniów nowoutworzonej klasy, zapewni ubranie robocze, posiłek w czasie zajęć i będzie wypłacać stypendia. Uczniowie klas pierwszych dostaną 150 zł, drugich 200 zł, natomiast trzecich 250 zł. 

Żelazno - Na drodze zapalił się mercedes. Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia 

 

Nowa Ruda: Znów będzie można uczyć się krawiectwa

 

Plan na zajęcia

Przez 3 lata nauki w szkole średniej uczniowie NST w gminie Nowa Ruda będą uczyć się krawiectwa, wykorzystując do tego najnowocześniejsze maszyny stosowane w firmie Helikon-Tex. Będą mogli uczestniczyć od początku do końca w procesie produkcyjnym. Firma specjalizuje się w produkcji odzieży militarnej i paramilitarnej. Pomysł na utworzenie właśnie takiej klasy wynika z faktu, że krawiectwo jest na liście zawodów deficytowych w naszym województwie. 

Natalia Kołodziej

 

Kłodzko - Przez zwyrodniałą matkę zmarło dziecko. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o sprawie

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa Ruda: Będzie można uczyć się krawiectwa

Fot. Wikipedia

Gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem. Chorują już także dzieci. Gdzie są przewożone?

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×