REKLAMA

Nowa Ruda: Strażacy pomogli kobiecie, która miała trudności z oddychaniem

Nowa Ruda: Strażacy zabezpieczyli kobietę do przyjazdu karetki

Fot. Redakcja

Nowa Ruda: Strażacy zostali wezwani do kobiety, która miała problemy z samodzielnym oddychaniem. Podejrzewano zatrucie czadem.

Nowa Ruda. 24 lutego około godziny 17.40 na komendę straży pożarnej w Kłodzku wpłynęło zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego o prawdopodobnym podtruciu czadem. 

 

Brakuje karetek

W godzinach popołudniowych na ul. Piastów interweniowali strażacy. Zostali wezwania do kobiety, która miała trudności z oddychaniem. Początkowo podejrzewano, że było to podtrucie czadem. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że jest to sprawa dla zespołu ratownictwa medycznego. Czujniki strażackie wykluczyły obecność trującego tlenku węgla. Kobiecie potrzebna była pomoc lekarza. Jednak pogotowie nie mogło od razu do niej przyjechać, ponieważ wszystkie karetki były zajęte. Strażacy przez ponad godzinę pracowali wspólnie, by zabezpieczyć kobietę do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Na miejscu obecne były dwa zastępy straży pożarnej z JRG Nowa Ruda. Dalsze badania, już w szpitalu ustalą, co dolegało kobiecie. Na ten moment nie wiadomo, czym spowodowane były trudności w złapaniu oddechu i czy były to objawy zarażenia koronawirusem. 

 

Interwencje straży pożarnej w 2020 roku

Niestety w porównaniu do roku 2019, liczba interwencji znacznie wzrosła, bo aż o 418. Na naszym portalu opisywaliśmy wiele tragicznych zdarzeń, w których musiała interweniować straż pożarna, jednak to tylko ułamek pracy strażaków. Najwięcej interwencji było w gminie Bystrzyca Kłodzka, gminie Kłodzko oraz w Nowej Rudzie. Przez cały 2020 rok odnotowano razem 3 772 interwencje, a w tym: 

905 pożarów, które stanowią 24% ze wszystkich zdarzeń

2725 miejscowych zagrożeń, które stanowią ponad 72% ze wszystkich zdarzeń

142 fałszywe alarmy, które stanowią ponad 3% ze wszystkich zdarzeń

Natalia Kołodziej

 

Kudowa-Zdrój - wybuchła butla z gazem w domu wielorodzinnym. Kliknij tutaj, aby czytać dalej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa Ruda: Strażacy pomogli kobiecie, która miała trudności z oddychaniem

Fot. 25 Brygada Kawalerii Powietrznej

Duszniki-Zdrój: Trwa szkolenie żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z pracy na dużych wysokościach. Zobacz zdjęcia

Fot. UM Kudowa-Zdrój

Sprawdź kiedy możesz wykonać szybki test, po którym wynik uzyskasz po pół godzinie

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×