REKLAMA

Piast Nowa Ruda walczy o grant w wysokości 50 tys. zł!

Piast Nowa Ruda stara się o fundusze na modernizację ścianki wspinaczkowej

Fot. centrum.ng.pl

Klub Sportowy Piast Nowa Ruda walczy w konkursie o pieniądze na remont ścianki wspinaczkowej w Kopalni KWK Nowa Ruda

KS Piast Nowa Ruda walczy w programie Piwa Piast o grant w wysokości 50 tys. zł. Na co chcą przeznaczyć pieniądze?

 

Piwo Piast wspiera lokalne inicjatywy

Marka Piast stworzyła program dotacji, aby wspierać mniejsze i większe projekty lokalne. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, instytucje pożytku publicznego, fundacje i stowarzyszenia z terenu woj. dolnośląskiego. Mogą to być np. instytucje kultury, kluby sportowe, Ośrodki Pomocy Społecznej, czy Ochotnicze Straże Pożarne. Łączna wartość przyznanych nagród wyniesie do 300 tys. zł w grantach o wartości od 5 do 50 tys. zł. 

 

Noworudzki projekt

Klub Sportowy Piast Nowa Ruda w 2021 roku utworzył sekcję sportową Wspinaczka Górska – Alpinizm. Jej działalność opiera o szkolenia m.in. na ściance wspinaczkowej. W ramach projektu grantowego, klub sportowy chce zagospodarować stare pomieszczenia po dawnym szybie kopalnianym do potrzeb działalności sekcji sportowej. Pomieszczenia wymagają gruntowego remontu, polegającego na wymianie stolarki okiennej, wymianie drzwi, zbiciu tynków, wykonaniu nowych tynków, podłóg itp. Planuje się również wyposażenie pomieszczenia w meble oraz niezbędny sprzęt do prowadzenie szkoleń i warsztatów. Wyremontowane pomieszczenia będą miejscem spotkań osób korzystających z istniejącej ścianki wspinaczkowej. Będzie to również miejsce na przechowywanie sprzętu sportowego członków sekcji. Piast planuje organizację cyklicznych warsztatów i spotkań dla pasjonatów wspinaczki górskiej. 

 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAGŁOSOWAĆ NA PROJEKT GRANTOWY KLUBU PIAST NOWA RUDA 

 

Co dla mieszkańców? 

Głównym celem projektu jest stworzenie centrum spotkań dla mieszkańców Nowej Rudy i okolic związanych z szeroko pojętym środowiskiem górsko-wspinaczkowym. Realizacja projektu pozwoli na promocję zdrowego trybu życia, nie tylko wśród lokalnej społeczności ale również osób spoza Kotliny Kłodzkiej. Projekt może być odebrany także w wymiarze międzynarodowym ze względu na bliską odległość do granicy z Republiką Czeską. Nim wyjdziesz w góry naucz się gór – to tematyka spotkań szkoleniowych, które będą prowadzone w wyremontowanych pomieszczeniach. Celem projektu jest również popularyzacja alpinizmu, a jego realizacja jest szansą na rozwój nowego sposobu spędzania czasu wolnego i doskonalenie technik górskich. Wśród wielu obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie miasta, znajduje się Wieża wspinaczkowa - dawny szyb Kopalni KWK Nowa Ruda. To najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce ma 58,8m wysokości. Jest symbolem miasta i regionu. Odremontowana i zagospodarowana jako atrakcja turystyczno-sportowa przyciągnie zarówno amatorów, jak i pasjonatów wspinaczki na sztucznych ściankach. 

Natalia Kołodziej, inf. Piast Nowa Ruda 

 

Piast Nowa Ruda walczy o grant w wysokości 50 tys. zł!

 

Powiat Kłodzki - 3,5 kg narkotyków miało trafić na czarny rynek. Co się z nimi stało? Kliknij tutaj, aby przeczytać artykuł 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Piast Nowa Ruda walczy o grant w wysokości 50 tys. zł!

Obrazek użytkownika PiTer
  • PiTer
  • 19-05-2021

Niestety ścianka wciąż jest takim dziwadłem, na którym można ćwiczyć tylko w niektóre dni w roku. Zwykle sztuczne ścianki buduje się jako pomieszczenia zamknięte, całoroczne. A u nas w zimie za zimno, w lecie za gorąco. Zresztą w lecie część wspinaczy woli pojechać w teren. Rozwiązaniem jest dobudowanie czwartej ściany i zamknięcie ścianki, przydałoby się też zrobić toaletę zamiast toi toi. Inaczej sekcja się nie ostanie, bo w zimie nie będzie miała gdzie ćwiczyć.

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×