REKLAMA

PKS Kłodzko nie będzie jeździć w Święta i Nowy Rok

PKS Kłodzko nie będzie wozić mieszkańców przez 4 dni

Fot. PKS Kłodzko

PKS Kłodzko nie umożliwi mieszkańcom powiatu kłodzkiego transportu w Święta ani Nowy Rok.

Spółka PKS Kłodzko poinformowała, że przez 4 dni w okresie świątecznym nie będzie świadczyć usług pasażerskich. Kiedy? 

 

Święta bez autobusów

Wygląda na to, że transport w Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, mieszkańcy powiatu kłodzkiego muszą załatwić sobie sami. PKS Kłodzko ogłosił, że 24, 25, 26 grudnia i 1 stycznia nie będzie świadczyło  żadnych pasażerskich usług przewozowych. W skrócie, nie będzie wtedy żadnych połączeń autobusowych. Mieszkańcy, którzy nie mają samochodu będą musieli inaczej rozwiązać kwestię podróży do domów na święta. 

 

Kliknij, aby przeczytać więcej o sytuacji kłodzkiego PKS-u

 

PKS w restrukturyzacji 

Spółka już od jakiegoś czasu jest w restrukturyzacji. Zmalała liczba kierowców etatowych oraz co ważne dla mieszkańców całego powiatu - połączeń autobusowych. Z 63 zostało ich 28. Czy niedługo mieszkańcy powiatu kłodzkiego zostaną bez możliwości korzystania z autobusów? PKS Kłodzko zapewnia, że będą jeździć dopóki będą mogli. Jednak z tygodnia na tydzień drastycznie zmniejsza się ilość tras. - Na razie nikt nie myśli o upadłości i likwidacji – zapewnia Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. - Decyzje w sprawie PKS-u zapadną w ciągu najbliższych dni. Niestety, ale po dobrym wrześniu, kiedy firma zaczęła wychodzić z dołka, w jaki wpadła podczas pierwszej fali epidemii, przyszedł kolejny lockdown i PKS znowu jest pod kreską – dodaje samorządowiec.

Natalia Kołodziej, Romuald Piela

 

Kliknij tutaj, aby przeczytać o obostrzeniach na czas świąt

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): PKS Kłodzko nie będzie jeździć w Święta i Nowy Rok

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×