REKLAMA

Powiat Kłodzki: Co strażacy robili w poprzednim tygodniu?

Powiat Kłodzki: Straż pożarna zawsze w gotowości.

Fot. Canva

Powiat Kłodzki: W minionym tygodniu straż pożarna interweniowała kilkanaście razy. Co się działo?

Powiat Kłodzki. Strażacy muszą być gotowi na wszystko. Gaszenie pożarów przestało być ich głównym zajęciem, udzielają pomocy przy zdarzeniach drogowych oraz w miejscach zagrożenia. Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kłodzku, strażacy wyjeżdżali ponad 50 razy.

Głównie były to interwencie przy zdarzeniach drogowych. Doszło do kilku interwencji gaśniczych, w których na szczęście nikt nie został poszkodowany. W Nowej Rudzie doszło do samozapłonu auta, pisaliśmy o tym TUTAJ. W miejscowości Wojbórz samochód wypadł z drogi i stanął w płomieniach, a w Kudowie-Zdroju mężczyzna utknął w windzie i również potrzebna była interwencja straży.

<<Nowa Ruda: Kolizja na obwodnicy. Dlaczego przyleciał helikopter LPR>>

Statystyki nie kłamią…

Rok do roku rośnie liczba zdarzeń z udziałem straży pożarnej. W 2020 roku na terenie powiatu kłodzkiego było ich o 418 więcej, niż w roku 2019. W poprzednim roku odnotowano ogółem 3772 interwencje, w tym: 905 pożarów, 2725 miejscowych zagrożeń oraz 142 fałszywe alarmy. Największa ilość zdarzeń miała miejsce na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka, gminy Kłodzko oraz miasta Nowa Ruda.

<<Międzygórze: Wypadek rowerzysty na singletracku>>

<<Kamieniec Ząbkowicki: Są wyniki sekcji szczątek znalezionych w walizce>>

Autor: Zuza K. Wolska

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Co strażacy robili w poprzednim tygodniu?

Fot. MM

Kłodzko: Czy samochód został porzucony i podpalony? Czekamy na komunikat służb.

Fot. KWP Wrocław

Przewrócił krzyż i przesunął płytę nagrobną. 33-latek został zatrzymany w areszcie. Co grozi mu za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego?

Nowa Ruda: Dobiegły końca prace remontowe na moście w Nowej przy ul. Józefa Piłsudskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×