REKLAMA

Powiat Kłodzki: Czy czekają nas podtopienia? Ostrzeżenie

Powiat Kłodzki: IMGW ostrzega o możliwym przekroczeniu stanów ostrzegawczych

Fot. Wedkarskiswiat.pl

Powiat Kłodzki: IMGW informuje o możliwości przekroczenia stanów ostrzegawczych w rzekach. Czy mieszkańcy mogą spać spokojnie?

Powiat Kłodzki. Lekko ponad 2 tygodnie temu, w całym powiecie było ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe, które jednak szybko zostało odwołane. Czy teraz mieszkańcom zagrażają podtopienia? 

 

Roztopy

Pogotowie przeciwpowodziowe sprzed 2 tygodni było ogłoszone ze względu na roztopy w górach, które spowodowały przyrosty wód w rzekach powiatu. Wtedy stany alarmowe zostały przekroczone w kilku miejscach. Po odwołaniu pogotowia nadeszła kolejna fala mrozów, która zatrzymała roztopy, ale pojawił się inny problem - zatory lodowe na Nysie Kłodzkiej. W Bardzie były nawet usuwane za pomocą specjalnego ciężkiego sprzętu. Niestety wygląda na to, że przed nami odwilż i czas roztopów, które mogą przynieść ze sobą nowe problemy. 

 

Powiat Kłodzki: Czy czekają nas podtopienia? Ostrzeżenie

 

Ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o wezbraniu wody wraz z przekroczeniem stanów alarmowych. Jest to ostrzeżenie drugiego stopnia, a jego prawdopodobieństwo wynosi 85%. W związku ze spływem wód roztopowych w zlewniach dopływów górnej i środkowej Odry - stany wody będą wzrastać przeważnie w strefie wody wysokiej z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Niewykluczone są wzrosty nawet powyżej stanów alarmowych. Powiat Kłodzki jest na bieżąco monitorowany i póki co nie ma zbyt wielu powodów do niepokoju. Do tej pory jedynie w Krosnowicach poziom wody zbliżył się do stanu ostrzegawczego. 

Natalia Kołodziej

 

KS Piast Nowa Ruda ze świetnym wynikiem po pierwszym dniu Estima Cup. Kliknij tutaj, aby czytać dalej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Czy czekają nas podtopienia? Ostrzeżenie

Fot. Wikipedia

Gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem. Chorują już także dzieci. Gdzie są przewożone?

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×