REKLAMA

Powiat Kłodzki: Która porodówka jest najlepsza?

Powiat Kłodzki: Którą porodówkę wybrać?

Fot. Szpital w Kłodzku

Powiat Kłodzki: W naszym regionie znajduje się pięć szpitali przy których działa oddział ginekologiczno-położniczy. Która porodówka jest Waszym zdaniem najlepsza?

Powiat Kłodzki. Wybranie szpitala do porodu to trudne zadanie. Prawdopodobnie nigdzie na świecie nie ma szpitala idealnego. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informację o porodówkach z naszego regionu.

Doświadczone położne radzą, aby wybrać kilka szpitali, które najbardziej Ci odpowiadają, biorąc pod uwagę również odległość z domu do szpitala. Najlepszy szpital według Twojej oceny będzie Planem A. Może się jednak okazać, że w momencie porodu nie będzie w nim miejsca, dlatego zawsze warto mieć Plan B.

<<Sprawdź, gdzie skompletujesz wyprawkę dla maluszka>>


Oddział położniczo-ginekologiczny w Kłodzku 

Kłodzki oddział składa się z pododdziału położniczego wraz z salą porodową i salą cięć cesarskich oraz pododdziału ginekologicznego. Pacjentki mają możliwość odbycia porodu rodzinnego i mogą liczyć na zindywidualizowaną, troskliwą opiekę. Opieka nad młodą mamą i noworodkiem odbywa się w systemie rooming in.

Pacjentki mogą liczyć na wsparcie w zakresie promowania laktacji ze strony doradcy laktacyjnego. W pododdziale ginekologicznym stosuje się leczenie zachowawcze i operacyjne.

Ordynator oddziału: lek. med. Piotr Niebudek

Położna oddziałowa: Dorota Sikora

Adres: Zakład Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, ul. Szpitalna 1a


Oddział położniczo-ginekologiczny w Polanicy-Zdroju

Oddział ginekologiczno-położniczy świadczy usługi z zakresu opieki nad kobietą w ciąży, opieki nad kobietą w ciąży powikłanej oraz opieki nad kobietą z różnymi schorzeniami ginekologicznymi. Działalność oddziału ginekologicznego to ginekologia diagnostyczna, zachowawcza i operacyjna. Wykonywane są jednodniowe zabiegi lecznicze i diagnostyczne, zabiegi histeroskopowe jak również zabiegi operacyjne metodą laparoskopii i laparatomii.

Oddział położniczo-ginekologiczny jest oddziałem o II stopniu referencyjności, w skład którego wchodzi: blok porodowy, oddział położniczy z systemem rooming-in, oddział ginekologiczny.

Przy szpitalu funkcjonuje bezpłatna Szkoła Rodzenia, do której mogą uczęszczać wszystkie kobiety niezależnie od miejsca zamieszkania.

Ordynator oddziału: lek. med. Elena Popławska-Kłak

Położna Oddziałowa: Anna Tuszyńska

Adres: Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju, ul. Jana Pawła II 2


Oddział położniczo-ginekologiczny w Świdnicy

Wysoki poziom świadczonych usług zapewnia wyszkolony personel medyczny oraz wykorzystanie w diagnostyce i terapii najnowszych osiągnięć medycyny zarówno w zakresie technik operacyjnych, jak i prowadzenia leczenia w okresie przed i pooperacyjnym.

Oddział przez 24 godziny oferuje komfortowe i doskonale wyposażone sale, fachową opiekę okołoporodową, specjalistyczne porady i konsultacje, bogate zaplecze operacyjne i zabiegowe oraz wiele usług diagnostycznych. Oddział posiada 43 łóżka i 29 sal z własnym węzłem sanitarnym

Adres: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, ul. Leśna 27-29


Oddział położniczo-ginekologiczny w Ząbkowicach Śląskich

Oddział położniczo-ginekologiczny szpitala w Ząbkowicach Śląskich zapewnia każdej pacjentce poczucie bezpieczeństwa oraz godne traktowanie, czy pomoc życzliwego personelu. Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z bezpłatnych porad laktacyjnych, wskazówek dotyczących karmienia piersią, udzielnych przez profesjonalnych konsultantów.

Oddział współpracuje z Bankiem Krwi Pępowinowej.Personel jest przeszkolony i upoważniony do pobierania krwi pępowinowej do Banku Komórek Macierzystych. Przy oddziale działa również bezpłatna Szkoła Rodzenia.

Ordynator oddziału: lek. med. Zdzisław Denk

Położna oddziałowa: Janina Szymacha

Adres: Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, ul. Chrobrego 5


Oddział położniczo-ginekologiczny w Wałbrzychu

Oddział Położniczo - Ginekologiczny Oddział składa się z trzech pododdziałów: ginekologicznego, położnictwa i neonatologii oraz patologii ciąży z blokiem porodowym. Pododdział położnictwa i neonatologii dysponuje 34 łóżkami dla kobiet i 33 łóżeczkami dla noworodków. Posiada sale 2 i 3 osobowe. Zabiegi pielęgnacyjne i badanie lekarskie odbywają się w obecności matki.

Położne pomagają w opiece nad noworodkiem oraz w rozpoczęciu karmienia piersią. Przy Pododdziale działa pogotowie laktacyjne, którego zadaniem jest udzielanie pomocy i fachowych porad dotyczących karmienia piersią.

Ordynator oddziału: dr n. med. Roman Puskarz

Adres: Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno - Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu, ul. Paderewskiego 10

 

Autor: Zuza K. Wolska
Info: Strony internetowe szpitali.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Powiat Kłodzki: Która porodówka jest najlepsza?

Obrazek użytkownika Katarzyna
  • Katarzyna
  • 29-07-2021

" Pacjentki mogą liczyć na wsparcie w zakresie promowania laktacji ze strony doradcy laktacyjnego." Błagam Was ! 8 miesięcy temu jak rodziłam poprzez cesarskie cięcie w Kłodzkim szpitalu Nikt nie raczył zainteresować się czy mam jakiekolwiek pojęcie na temat karmienia piersią ! Położne które przychodziły aby pomóc przystawić córkę do piersi przychodziły z wielkim fochem. Żałuję że wybrałam ten szpital na poród , pierwszy i ostatni raz nigdy tam nie wrócę ! Brak szacunku dla pacjentki . Nie polecam .
Obrazek użytkownika Maary
  • Maary
  • 30-07-2021

Zachowujmy się tak jakbyśmy chcieli sami być traktowani - to tak w sedno. Byłam świadkiem, jak pacjentki odnoszą się do położnych, pytanie wiec czego oczekują ? Nie jest to klinika prywatna a szpital. Oprócz przychodzenia na każdy dzwonek pacjentki (średnio co 10minut do każdej) ta położna - lekarz - może być po ciężkim zabiegu, porodzie. Tak, mówię tu o szpitalu w Kłodzku. W którym miałam profesjonalna opiekę - nie musiał nikt się do mnie uśmiechać, cieszyłam się ze moja dziecko i ja jesteśmy bezpieczni.

Fot. MM

Kłodzko: Czy samochód został porzucony i podpalony? Czekamy na komunikat służb.

Fot. KWP Wrocław

Przewrócił krzyż i przesunął płytę nagrobną. 33-latek został zatrzymany w areszcie. Co grozi mu za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego?

Nowa Ruda: Dobiegły końca prace remontowe na moście w Nowej przy ul. Józefa Piłsudskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×