REKLAMA

Powiat Kłodzki: Tłumy ludzi w górach i na stokach

Powiat Kłodzki: Tłumy ludzi korzystają z zimowej pogody

Powiat Kłodzki i Sudety przeżywają prawdziwe zimowe oblężenie. Jak to się ma do wprowadzonych obostrzeń?

Powiat Kłodzki: Na Wielką Sowę wybrało się dziś wielu entuzjastów zimowej rozrywki. Na stokach narciarskich i szlakach górskich są istne tłumy. 

Kwarantanna narodowa - jakie są obostrzenia? Kliknij, aby czytać dalej

 

Tłumy na Wielkiej Sowie

Dzień wolny od pracy (6 stycznia) szczególnie dało się odczuć w Woliborzu. W pobliżu Wielkiej Sowy uformowała się cała kolejka samochodów. Podróżujący wybrali się na zwiedzanie górskich szlaków i korzystali z uroków zimy. W Powiecie Kłodzkim, pomimo narodowej kwarantanny, stoki przeżywają prawdziwe oblężenie. Co prawda, obostrzenia zabraniają korzystać z wyciągów i stoków narciarskich zgodnie z ich przeznaczeniem, ale to nie powstrzymuje rodziców z dziećmi, którzy tłumnie wybierają się tam na sanki. 

Przełęcz Jugowska była dzisiaj tak przeładowana autami, że policja kierowała ruchem. Funkcjonariusze musieli wstrzymać ruch od strony Pieszyc. Na Dzikowcu samochody stały na wysokości przejazdu kolejowego. Tłumy były widoczne również na stoku w Rzeczce. 

Powiat Kłodzki Tłumy na Wielkiej Sowie

 

Ferie zimowe?

Od 28 grudnia do 17 stycznia ma trwać kwarantanna narodowa. Korzystanie z siłowni, hoteli, stoków narciarskich czy restauracji jest zabronione. Jednak na termin kwarantanny narodowej nałożyły się także ferie zimowe. Trwają one od 4 do 17 stycznia i w tym roku dzieci w całej Polsce mają je jednocześnie. Jest to szczególnie odczuwalne w górskich ośrodkach turystycznych i na szlakach. Resorty narciarskie w powiecie kłodzkim także są licznie odwiedzane przez rodziny z dziećmi.

Natalia Kołodziej

 

Powiat Kłodzki - sprawdź punkty szczepień przeciwko koronawirusowi

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Tłumy ludzi w górach i na stokach

FOT. KPP Kłodzko

Powiat Kłodzki. Staranował i zepchnął do rowu samochód. Od jego kierowcy zażądał 1000 tys. zł. Jak zakończyła się dramatyczna sytuacja?

Powiat Kłodzki: Czy właściciele kłodzkich siłowni wyłamią się z obostrzeń? Sprawdź, co mają na ten temat do powiedzenia.

FB/GOPR Wałbrzych

Ratownicy GOPR sprowadzili zwłoki mężczyzny z gór. Akcja trwała ponad 12 godzin.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×