Reklama

Dla dzieci na czas pandemii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto ilustracyjne pixabay.com

Dla dzieci na czas pandemii - Zdjęcie główne

foto foto ilustracyjne pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Miejski Ośrodek Kultury znalazł sposób, aby oderwać dzieci od szarej rzeczywistości koronawirusa. Instruktorzy prowadzą dla najmłodszych zajęcia przez internet.

Instruktorzy znaleźli sposób na prowadzenie zajęć. Robią to zdalnie, wykorzystując możliwości jakie daje internet. - Uczą gry na skrzypcach. Są zajęcia plastyczne, z gitarą, tańca nowoczesnego. Staramy się zagospodarowywać dalej czas naszym dzieciom, jednocześnie nikogo nie narażając na epidemię - mówi Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. - Jak rozmawiam z kolegami z pracy, to wszyscy czują wielki głód powrotu do niej. Jeżeli tylko będzie zielone światło do powrotu, to wszyscy z podwójnym zapałem wrócą - zapewnia Kołodziej. Zdaniem dyrektora, mieszkańcy mają dzieci, które mogą skorzystać z zajęć ośrodka kultury prowadzonych online, bo nie możemy myśleć cały czas o tym co złe. - Musimy odreagować chociażby dzięki instruktorom, którzy uczą gry na gitarze, uczą rysunku, czy tańca nowoczesnego - zachęca dyrektor. W zajęciach online uczestniczą wszyscy, którzy wcześniej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w MOK-u. - W umówionych z instruktorami godzinach zasiadają przed komputerem, biorą albo skrzypce, albo ołówek, kredki lub gitarę i starają się funkcjonować - ujawnia dyrektor. Zajęli się malowaniem Ale to nie jedyne, co dzieje się w MOKu. Początek pandemii, jeszcze przed radykalnymi ograniczeniami ze strony rządu, pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury wykorzystali na odświeżenie pomieszczeń. - Na początku okresu pandemii, w ramach racjonalności w ośrodku zostały cztery osoby, zakupiliśmy 70 litrów farby i pomalowaliśmy pomieszczenia MOK-u, które można było wymalować. Teraz kiedy sytuacja jest jaka jest, kto mógł poszedł na urlop, albo odbiera dni wolne. Są też osoby, które mają dyżury w ośrodku kultury - wspomina Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy