Reklama

Galeria w kościele

Opublikowano: śr, 3 kwi 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: polska-org.pl

Galeria w kościele - Zdjęcie główne

foto foto: polska-org.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Dawny kościół ewangelicki jest teraz nazywany Muzeum Ziemi Sowiogórskiej. Tak to miejsce nazwał były wójt Sławomir Karwowski. Jego następczyni Adrianna Mierzejewska i jej ludzie muzeum zmieniają jednak w galerię.

Pracownicy Centrum Kultury z Ludwikowic Kł. pozyskali kasę, dzięki której tak naprawdę miejscowe Muzeum Ziemi Sowiogórskiej zamieni się w galerię. Oprócz zakupu wyposażenia jest też kasa na stworzenie wystawy. - Wystawa będzie prezentowała „Piękno Karkonoszy i Gór Sowich” po obu stronach granicy. Ma ona na celu przede wszystkim edukację kulturalną, dbałość o lokalny folklor, rozbudzenie oraz zaspokojenie potrzeb oraz zainteresowań kulturalnych mieszkańców i turystów, stworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowania wiedzą i sztuką - przekonuje Maja Kuczyńska z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Jednak to tylko dodatek. Tak naprawę z pozyskanych funduszy zostanie zakupione niezbędne wyposażenie obejmujące m. in. system wystawienniczy składający się z systemów ściennych, stałych oraz przenośnych oraz wyposażenie meblowe umożliwiające przyjęcie wzmożonego ruchu turystycznego. Co ważne, wystawa i wszystkie inne ekspozycje oraz projekcje multimedialne będą dostępne dla zwiedzających bezpłatnie. - Zależy nam na prezentacji regionu, jako jednej atrakcyjnej turystycznie krainy geograficznej pozbawionej granic. Dzięki temu będziemy promować piękno polsko-czeskiego pogranicza, jako miejsca wartego odwiedzenia. Pozbawienie granic przyczyni się również do zbudowania poczucia przynależności mieszkańców do pogranicza, jako wspólnej całości - przekonuje Kuczyńska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy