Nowa Ruda tak jak i Wałbrzych to miasta, które kiedyś związane był z górnictwem. Dziś węgiel nie jest już tu wydobywany, ale pozostały górnicze tradycje, o których do dziś pamiętamy i które kultywujemy. I właśnie je prezentuje mobilna wystawa ze zdjęciami „Tradycje górnicze na polsko-czeskim pograniczu”, którą do końca października możemy oglądać w noworudzkim MOK-u. Wystawa powstała dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich. Przypomnijmy, że w ramach tego samego projektu dodatkowo zakupiono też stroje górnicze dla naszej orkiestry górniczej i zorganizowano dwie biesiady górnicze (jedną przy Muzeum Górnictwa, drugą na hali CTS-u). Wystawa z Nowej Rudzie pojedzie do Broumova, a później będzie można ją zobaczy w Muzeum Górnictwa w dzielnicy Drogosław.
Górnicze tradycje na wystawie
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:
reklama
Przeczytaj również:
KulturaSkąd się u nas wziął węgiel kamienny? Z czego składa się górniczy strój? Jakimi narzędziami pracowali górnicy i dlaczego górnik ma kolorowe piórka na czapce? O tych i wielu innych rzeczach związanych z górniczymi tradycjami dowiemy się odwiedzając wystawę prezentowaną w Miejskim Ośrodku Kultury.
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.