Reklama

Intensywnie w radkowskiej kulturze

Opublikowano: pon, 7 sty 2019 00:00
Autor:

Intensywnie w radkowskiej kulturze - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Dla jednych rok 2018 był rokiem dobrym, dla innych trochę gorszym. Jaki był to rok dla kultury w mieście i gminie Radków?

O tym i o planach na kolejny rok rozmawiamy z Markiem Kusiakiewiczem, dyrektorem Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie. Podsumowujemy rok w radkowskiej kulturze - jaki był rok 2018 dla kultury? Każdy mijający rok w radkowskiej kulturze jest intensywny, jednak ten - ze względu na obchody 800-lecia Wambierzyc - był szczególnie intensywny. Jako Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki samodzielnie organizujemy kilka imprez w roku - mniejszych lub większych - jednak z założenia jesteśmy obecni na większości gminnych wydarzeń kulturalnych. A najważniejsze wydarzenia kulturalne w 2018 r. w mieście i gminie? Dla nas szczególnie ważną imprezą jest Radkowski Kabaretowy Zalew Śmiechu wraz z Jarmarkiem Stołowogórskim. W 2019 r. będzie to już dziesiąta edycja kabaretonu. Oczywiście angażujemy się też w takie wydarzenia jak m. in. Wambierzyckie Spotkania Muzyczne, na których gościmy znakomite chóry. W tym roku w wambierzyckiej bazylice mogliśmy wysłuchać dwóch specjalnych utworów wykonanych przez dwa chóry - Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic oraz Politechniki Śląskiej z Gliwic. W sumie 98 chórzystów w jednej chwili. Najważniejsze inwestycje w kulturze? Wyremontowane jedno pomieszczenie w budynku domu kultury z przeznaczeniem na zajęcia sekcji tematycznych. Niestety, pisane od 4 lat projekty do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dofinansowanie remontu i zakupu wyposażenia do radkowskiego domu kultury nie zyskują aprobaty w oczach oceniających je fachowców. Jakie znane osobistości gościliśmy w 2018 roku w Radkowie? Doskonały popis wokalny oraz teatralno-kabaretowy w czasie koncertu z okazji Dnia Kobiet dał Marian Opania. Nie sposób nie wspomnieć o chórze Poznańskich Słowików, czy też o artystach występujących na scenie w Gajowie w ramach festiwalu Wołodia pod Szczelińcem. Jaki będzie rok 2019? Najważniejsze plany i inwestycje? Kogo będziemy gościć w Radkowie w 2019 r.? Jaki będzie nadchodzący rok? Mam nadzieję, że lepszy niż poprzedni. Chociaż patrząc na nadchodzące podwyżki cen za prąd, paliwa oraz gaże artystów - może nie być wesoło. Planów jest wiele, ale trzeba patrzeć realnie na ich realizację. Żeby nie wpaść w absolutnie pesymistyczną nutę, zdradzę Państwu nazwę jednego z trzech kabaretów, które wystąpią 17 sierpnia przyszłego roku w ramach X Radkowskiego Kabaretowego Zalewu Śmiechu. Będą to Paranienormalni. Dziękujemy za rozmowę

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy