Reklama

Pomoc dla hospicjów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pomoc dla hospicjów  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W dniach  30 listopada oraz 7 grudnia 2014 przed i po mszach świętych , oraz na terenie miejscowości wolontariuszki z jugowskiego  gimnazjum będą zbierać pieniądze na rzecz Wrocławskiego Hospicjum, będzie można zakupić również kalendarz w kwocie 15 zł.

Kwesta organizowana jest w ramach akcji „Pola nadziei”, której patronem honorowym jest arcybiskup Józef Kupny. Jednym z punków  tej akcji było posadzenie   żonkili pod gimnazjum dnia 3 listopada.  „Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Kwiaty te są symbolem nadziei. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Wszystkie zebrane środki przekazane zostaną na rzecz chorych dzieci w hospicjum. Wrocławskie hospicjum to  jedyne hospicjum dla dzieci na Dolnym Śląsku. Terenem działania zespołu hospicjum jest cały Dolny Śląsk. Dzieci są w swoich domach, z rodziną, w znajomym i bliskim otoczeniu. To do nich jeżdżą lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci psychologowie, kapelani i wolontariusze. Wrocław to dla  hospicjum miejsce dowodzenia. Kluczowym celem opieki paliatywnej jest poprawa jakości życia chorych i ich rodzin. Opiekują  się dziećmi przewlekle i nieuleczalnie chorymi. Większość chorób ma podłoże neurologiczne lub genetyczne. Pomagają  też dzieciom po zakończonym leczeniu onkologicznym i tym, które uległy nieszczęśliwym wypadkom. Źródło: Parafia Św. Katarzyny w Jugowie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy