Reklama

(tylko) Dni Miasta?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

(tylko) Dni Miasta? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Wojciech Kołodziej ujawnił, że Sarsa i Margaret przyjadą na Dni Nowej Rudy. Tomasz Kiliński mówi, że przez cięcia kosztów nie będzie w tym roku m. in. Biegunów Kultury i cyklu koncertów Lato w Mieście.

Koszty wszystkiego rosną, a pieniędzy coraz mniej. Wiele polskich samorządów już dziś wie, że w 2020 r. będą cięcia i oszczędności niemalże na wszystkim. Nowa Ruda też będzie musiała poradzić sobie z trudną sytuacją budżetową. Oszczędności tak, ale nie na szkołach - Jaką sytuację mają samorządy i z jakiego powodu to w całej Polsce jest już doskonale wiadomo. Polityka rządu związana m.in. z oświatą, czy podatkami PIT powoduje, że dochody w budżecie miasta są mniejsze, więc będziemy mniej inwestować - zapowiada Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Na pewno nie chcę oszczędzać na oświacie, przynajmniej na ten moment. Staramy się i będziemy się starać utrzymać istniejący poziom w oświacie, żeby była ona taką, jaką budowaliśmy od lat - przekonuje burmistrz. Inwestycje też będą, ale na mniejszą skalę. Gdzie więc władze Nowej Rudy szukać będą oszczędności? Mniej imprez - Tak jak do tej pory każdego roku i w Nowej Rudzie i w Słupcu odbywały się letnie imprezy, tak w tym roku będzie to tylko Słupiec, a w 2021 - centrum Nowej Rudy. Mam na myśli m.in. Bieguny Kultury, czy czerwcową imprezę odbywającą się w Słupcu - zapowiada Tomasz Kiliński. - Koszty organizowania tego typu imprez rosną, jak wszystkie inne koszty, dlatego będą w tej kwestii ograniczenia - tłumaczy burmistrz. Władze miasta nie chcą natomiast ograniczeń w Miejskim Ośrodku Kultury, związanych z mniejszą liczbą zajęć dla dorosłych, rodziców, czy dzieci. - To nie byłby dobry kierunek, ale na imprezach będziemy chcieli oszczędzić poprzez ich ograniczenie - zastrzega Tomasz Kiliński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy