Reklama

Nowa Ruda. Skrajna głupota złodziei. Z budynku wielorodzinnego ukradli pion instalacji gazowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Nowa Ruda. Skrajna głupota złodziei. Z budynku wielorodzinnego ukradli pion instalacji gazowej - Zdjęcie główne

foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Ludzka głupota nie zna granic. Amatorzy łatwego i szybkiego zarobku znaleźli sobie nowe jego źródło. Z budynku wielorodzinnego w Nowej Rudzie wyrwany został pion miedzianej instalacji gazowej.

Nowa Ruda. Jak wielkie było zdziwienie jednego z mieszkańców budynku przy ul. Bohaterów Getta, gdy rano w środę, 22 marca wychodząc po zakupy zauważył brak jednego pionu instalacji gazowej.

Owszem w nocy słyszałem jakiś ruch na korytarzu, ale nigdy bym nie pomyślał, że ktoś jest na tyle głupi, żeby wyciąć instalację gazową nawet miedzianą – mówi mieszkaniec kamienicy.

O zdarzeniu nasz rozmówca od razu zawiadomił Straż Miejską w Nowej Rudzie.

Komendant Straży Miejskiej w Nowej Rudzie - Mirosław Kalitowski przyznał, że z tego typu kradzieżą w swojej ponad 20-letniej pracy w straży spotkał się po raz pierwszy.

Patrol, który udał się na miejsce stwierdził, że wyrwany został cały pion miedzianej instalacji gazowej, która na szczęście jeszcze nie była zagazowana – wyjaśnia Kalitowski.

O zajściu strażnicy miejscy poinformowali policję i zarządcę budynku.

Prezes spółki Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Nowej Rudzie – Marian Zdunek potwierdza, że skradzione zostały miedziane elementy wewnętrznej instalacji gazowej, oraz monobloków.

Poszkodowanym w sprawie jest Wspólnota Mieszkaniowa, którą obciąża koszt odtworzenia skradzionych, oraz uszkodzonych elementów instalacji – informuje Zdunek.

Póki co sprawca kradzieży nie jest nam znany, a postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie.

Sprawcy kradzieży części infrastruktury gazowej, igrali z bezpieczeństwem mieszkańców budynku w zabudowie szeregowej. W tym przypadku, gdyby instalacja była zagazowana mogło dojść do jej rozszczelnienia stwarzając niebezpieczeństwo wybuchu i wielu ofiar.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy