MLKS Radków ponownie zwycięża

Opublikowano:

MLKS Radków ponownie zwycięża - Zdjęcie główne

Sport

Bardzo udany weekend odnotowały drużyny reprezentujące gminę Radków. W niedzielę, 28 września zarówno Tęcza Ścinawka Dolna, jak i MLKS Radków w spotkaniach rozegranych na własnych stadionach zdobyły komplety punktów.Zawodnicy ze Ścinawki Dol. zmierzyli się z Interem Ożary. Obie drużyny od początku sezonu nie prezentują się najlepiej, dlatego był to ważny mecz biorąc pod uwagę sytuację w dolnej części tabeli. W pojedynku tym lepsza okazała się Tęcza, która w ostatnich minutach zdołała strzelić zwycięską bramkę. Tym samym wyprzedziła rywali w tabeli ligowej. Po ośmiu kolejkach podopieczni Rafała Sarnickiego zajmują 13 lokatę z dorobkiem sześciu punktów. O wiele lepiej prezentuje się drużyna z Radkowa. Aktualnie zawodnicy MLKS-u zajmują 5 miejsce z dorobkiem szesnastu punktów. Do lidera rozgrywek brakuje im tylko trzech oczek. Zdeterminowani do wygrania Tym razem podopieczni Artura Kodima zmierzyli się z drużyną z Domaszkowa. Obie drużyny po wygranych w ostatniej kolejce były zdeterminowane, aby zdobyć kolejny komplet punktów. Mecz od samego początku charakteryzował się ogromną walką i chęcią zdobycia jak najszybciej pierwszego gola. W pierwszej połowie nieznaczną przewagę mieli gospodarze. Jednak dogodne sytuacje strzeleckie marnowali kolejno Wiśniewski oraz Herba. Dopiero w kolejnej akcji kibiców ucieszył Wiśniewski, który wyszedł na czystą pozycję i podcinką nad bramkarzem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do przerwy MLKS wygrywa 1:0. Po zmianie stron widowisko nieco się zaostrza. Sędzia zmuszony jest coraz częściej interweniować. Początkowo MLKS nie może poradzić sobie z dobrze dysponowanym bramkarzem gości. W kolejnej sytuacji Śnieżnik ratuje słupek przed utratą drugiego gola. W końcu receptę na golkipera z Domaszkowa znajduje Ginter, który ustala wynik spotkania na 2:0. Przed nami wyjazdy Kolejne spotkania, zarówno Tęcza, jak i MLKS rozegrają na wyjeździe. Drużyna ze Ścinawki Dol. jedzie do Bystrzycy Kł., gdzie zmierzy się z wiceliderem rozgrywek. Natomiast Radków rozegra mecz z ubiegłotygodniowym rywalem Tęczy, czyli Interem Ożary. Obydwa spotkania odbędą się w niedzielę, 5 września o godz. 15.00.