Opublikowano:

Kryterium w Dzierżoniowie - Zdjęcie główne

SportKolarstwo szosowe Dzierżoniów, 5 kwietnia

Kolarstwo szosowe Dzierżoniów, 5 kwietnia

Tomasz Kiendyś (CCC Polsat) i zaledwie 19-letnia Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek) zostali triumfatorami Międzynarodowego Kryterium w Dzierżoniowie, będącego I Eliminacją Mistrzostw Polski w kryterium. Kiendyś zaatakował z Bodnarem oraz Plucińskim na dziesiątym okrążeniu. Współpracowali zgodnie, między sobą rozdzielali punkty na kolejnych premiach lotnych i stale powiększali przewagę. W końcówce wyścigu na 30 okrążeń Kiendyś i Bodnar oderwali się od swojego towarzysza z ucieczki. Na decydującym finiszu minimalnie szybszy był Tomasz Kiendyś i to on triumfował w Dzierżoniowie. Panie rywalizowały na dystansie 22,5 kilometra i miały do pokonania 15 okrążeń. Rywalizacja była bardzo wyrównana, gdyż żadnej z zawodniczek nie udało się oderwać na większą odległość. Każde z pierwszych czterech okrążeń wygrywał ktoś inny. Dopiero na piątym drugie zwycięstwo na lotnym finiszu odnotowała Litwinka, Daiva Tuslaite (DSK Fortuna Litwa) i to ona prowadziła na półmetku zmagań. Goniły ją Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń), Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek) i Katarzyna Wilkos. O wszystkim zadecydował sprint na metę. W nim najlepsza była mistrzyni Europy w omnium, Łucja Pietrzak, dzięki czemu awansowała na prowadzenie i została triumfatorką dzierżoniowskiego wyścigu - zarówno w elicie, jak i U23. Drugie miejsce zajęła Paulina Brzeźna-Bentkowska, a na trzecie spadła Daiva Tuslaite (DSK Fortuna. Noworudzianie dopiero wchodzący w sezon wyścigów szosowych nie potrafili nawiązać walki z czołówką polskich młodych kolarzy. Najwyżej sklasyfikowane zostały młodziczki Daria Różnicka na 19 miejscu i Julia Wojtoń na 20. Nie ukończyli swoich startów Michał Wnęk i Daniel Poniatowski. Znacznie lepiej radzili sobie bardzo młodzi górale, bo i takie wyścigi widzieliśmy na ulicach centrum Dzierżoniowa. Ze swojego pierwszego zwycięstwa cieszył się w starszej kategorii żak Dawid Kłos, a Jakub Nowak zajął szóste miejsce. W młodszej Antoni Muryj zajął 7 miejsce, Kacper Strycharski - 9 miejsce, Wit Sacha - 11 miejsce, a Sara Nowak - 21 miejsce.