Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów

Opublikowano:

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów - Zdjęcie główne

Sport

880 zawodników w 12 kategoriach wiekowych jednocześnie uczestniczyło w zakończonych Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Zawody rozgrywane przez 4 dni (5-8 sierpnia) we wrocławskiej Hali Stulecia były jednymi z największych imprez sportowych w Polsce. Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach: szachów szybkich i błyskawicznych z podziałem na grupy wiekowe. Najlepszymi zawodnikami - dwukrotnie złotymi medalistami - zostali: Oskar Ogłaza (UKS Rodło Opole - 10 lat), Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok - 12 lat), Kacper Drozdowski (UKS Rotmistrz Grudziądz - 18 lat), Kinga Pastuszko (KSz Polonia Warszawa - 18 lat) i Martyna Starosta (UKS Ognisko Rydułtowy - 8 lat). Bez wstydu Dolny Śląsk również miał swoich multimedalistów. Po dwa krążki zdobyły: Zofia Frej (złoto i brąz - MUKS MDK Śródmieście Wrocław - 14 lat) i Mariola Woźniak (dwukrotnie srebro - KSz Polonia Wrocław - 16 lat). Nie zawiedli też dolnośląscy chłopcy: złoto zdobył Szymon Gomularz, srebro Kacper Grela (obaj KSz Polonia Wrocław - po 14 lat) oraz Krzysztof Matela (UKS Milicz - 8 lat). Siódemka od nas W Mistrzostwach uczestniczyło 7 zawodników z klubu szachowego UKS GIECEK Radków 5 chłopców i 2 dziewczyny. Same uczestnictwo w Finale MP jest już dużym osiągnięciem każdego trenującego zawodnika. Najlepiej z GIECEKU zaprezentował się w grupie C12 Piotr Majocha zajmując 24 miejsce. Gabriel Lechman zajął w tej grupie 89 miejsce na 114 uczestniczących zawodników. W C10 Dawid Szuber zajął 49 miejsce na 118 sklasyfikowanych zawodników. W C14 Michał Szydełko zajął 55 miejsce, a Radosław Panek 78 miejsce na 93 sklasyfikowanych zawodników. W D18 Joanna Wacławik zajęła 30 miejsce, a Patrycja Fajt zajęła 44 miejsce w tej grupie uczestniczyło 56 zawodniczek. Piotr Majocha i Radosław Panek startowali ze starszego rocznika. Natomiast wszyscy pozostali z młodszego rocznika mając możliwość zajęcia wyższego miejsca w przyszłym roku. Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr 898.