Nowa Ruda. Alicja Matuła 14. Juniorką na świecie w Mistrzostwach Świata MTB w Andorze

Opublikowano:

SportW Pal Arnisal w Andorze trwają Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim. W piątek, 30 sierpnia przed południem rozegrany został wyścig juniorek w olimpijskim cross country. Alicja Matuła z Nowej Rudy zajęła w nim 14. Miejsce.

To kolejny wielki sukces młodej noworudzianki. Zawodniczki miały do pokonania cztery pełne okrążenia Alicja startując z numerem 50, praktycznie z końca stawki, ukończyła wyścig na 14. miejscu ze stratą 4:05 do najlepszej Słowaczki Viktori Chaldonovej.

Przypomnijmy, że 18-letnia Alicja Matuła jest aktualną Mistrzynią Polski w kolarstwie przełajowym, w jeździe indywidualnej na czas na szosie oraz w olimpijskim cross country. Wszystkie te tytuły oczywiście zdobyła w kategorii Juniorka.

Gratulacje dla zawodniczki, trenerów i całej ekipy, która przyczyniła się do tego sukcesu!