Paterski wygrał otwarcie sezonu - Zdjęcie główne

Facebook

Przeczytaj również:

SportKolarstwo szosowe Sobótka, 6 kwietnia

Kolarstwo szosowe Sobótka, 6 kwietnia

Maciej Paterski z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał wyścig "Ślężański Mnich" - Memoriał Romana Ręgorowicza w Sobótce. Samotnie zaatakował na ostatniej rundzie i zapewnił sobie triumf w zawodach otwierających sezon 2014. Seniorzy mieli do pokonania 119 kilometrów, na które składało się 7 okrążeń po 17 kilometrów. Na starcie w Sobótce mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie polskie drużyny zawodowe, z których to CCC Polsat Polkowice stawił się w najliczniejszym, bo aż 17 osobowym składzie. W wyścigu elity pojawił się również Bartosz Huzarski (NetApp Endura), który wstępnie miał nie startować w Ślężańskim Mnichu. Już na pierwszej rundzie doszło do groźnie wyglądającej kraksy, która mocno przerzedziła peleton. Wykorzystało to czterech kolarzy: Marek Rutkiewicz, Tomasz Kiendyś (obaj CCC Polsat Polkowice), Tomasz Mickiewicz (ActiveJet) i Mateusz Komar (BDC MarcPol). Później do nich dołączył kolejny kolarz polkowickiej ekipy Mateusz Taciak. Mniej więcej w połowie rywalizacji ucieczka ta została skasowana i wyścig zaczął się jakby od początku. Grupa zasadnicza się rozciągnęła, a czołówka często się tasowała. Na ostatnim okrążeniu samotnie zaatakował Maciej Paterski i pewnie wygrał. Walkę z zasadniczej grupy o drugie miejsce wygrał kolejny zawodnik CCC, Bartłomiej Matysiak, a trzeci był Paweł Franczak (ActiveJet). Elita kobiet rozegrała walkę o zwycięstwo w sześcioosobowej ucieczce w składzie: Monika Żur (4F Racing Team), Daiva Tusalite (Formo D'Asolo Astute), Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń), Anna Plichta (TKK Pacific Toruń) i Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), Manikaite Ema (DSK Fortuna). Na prostej finiszowej od tej grupy oderwała się Daiva Tusalite i Paulina Brzeźna-Bentkowska i one rozstrzygnęły między sobą walkę o zwycięstwo. Na finałowej prostej swoimi sprinterskimi umiejętnościami wykazała się Litwinka i wygrała „Ślężańskiego Mnicha”. Trzecie miejsce wywalczyła Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów). W pozostałych kategoriach tryumfowali: juniorki - Ema Manikajte (DSK Fortuna-Litwa), juniorzy - Christian Koch (RK Endspurt Cottbus-Niemcy), juniorki młodsze - Klaudia Seremak (BCM Nowatex- JF Duet Golenów), juniorzy młodsi - Paweł Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy, młodziczki - Weronika Tyszka (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), młodzicy - Szymon Łakomy (UKS Ratusz Maszewo). Noworudzcy zawodnicy na dalszych pozycjach. Daria Różnicka zajęła 21 miejsce, Julia Wojtoń - 22 miejsce, Marcin Iwański - 24 miejsce, Daniel Poniatowski - 70 miejsce.