Facebook

Przeczytaj również:

SportPiast ZPAS Nowa Ruda - Polonia Nysa

Piast ZPAS Nowa Ruda - Polonia Nysa

W kolejnym sparingu partnerem noworudzkiego Piasta był zespół opolskiej klasy okręgowej KS Polonia Nysa. Przeciwnik naszych piłkarzy zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 27 punktów w 15 meczach. Liderem na półmetku opolskiej klasy okręgowej jest zespół LKS-u Racławia Racławice Śląskie, który zgromadził w piętnastu meczach 36 punktów. W składzie Piasta wystąpił i strzelił bramkę Andrzej Marks, co było małym zaskoczeniem dla kibiców. Mamy nadzieję, że tym razem na dłużej zakotwiczy w naszym klubie.
Piast ZPAS Nowa Ruda - Polonia Nysa 5:3 (4:2) Bramki dla Piasta zdobyli: Przemysław Kudryk 2, Artur Osicki, Krzysztof Mika i Andrzej Marks po 1. Piast: Gasiński (46’ Turkowicz) - Osicki, Lis, Piotr Ulatowski (46’ Czechowicz), K. Stasiński, Mika (46’ Natkaniec), Polak (46’ Sekuła), Cichacki (46’ Piotr Ulatowski), Kudryk, Chęciński (46’ Szczudlowski), Marks (70’ Mika). Mecz udanie rozpoczął się dla gości, którzy już w 4 minucie objęli prowadzenie po błędzie naszej obrony. Kilka minut później po faulu na naszym zawodniku w polu karnym sędzia Oskar Hupało podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki był Artur Osicki. Przez następne kilkanaście minut toczyła się wyrównana walka, aż do 21 minuty, w której to po szybkim rajdzie zawodnik gości został sfaulowany przed naszym polem karnym. Pomimo ostrego kąta zawodnik Polonii zdecydował się na bezpośredni strzał i piłka wpadła do bramki Gasińskiego. Podobnie jak na początku meczu radość Polonii nie trwała zbyt długo. W 25 minucie Przemysław Kudryk doprowadza do remisu 2:2 po ładnym strzale zza pola karnego. Kilkadziesiąt sekund później Piast prowadził już 3:2 po strzale głową Krzysztofa Miki. Obrona gości gubiła się pomimo rozpaczliwych okrzyków bramkarza i na dwie minuty przed przerwą w zamieszaniu pod bramką Andrzej Marks skierował z bliskiej odległości piłkę do siatki. W 54 minucie Przemysław Kudryk podwyższył wynik na 5:2. Minutę później goście mogli zmienić rezultat meczu, jednak piłka trafiła w słupek. Polonia walczyła do ostatnich minut o zmianę wyniku i udało się jej w 71 minucie zmniejszyć rozmiary porażki wykorzystując rzut karny.