Opublikowano: Aktualizacja:

Piast powiększa przewagę - Zdjęcie główne

SportKLASA OKRĘGOWA SENIORÓW WAŁBRZYCH, 19 kwietnia

KLASA OKRĘGOWA SENIORÓW WAŁBRZYCH, 19 kwietnia

W meczu 21 kolejki Piast podejmował Piławiankę Piława Górna. W jesiennym meczu Piławianka pokonała Piast 4:3 i podbudowana tym zwycięstwem przyjechała na obiekt CTS-u w dzielnicy Słupiec z nadzieją wywalczenia cennego punktu. Piast po remisie u siebie z Kryształem i Karoliną ten mecz musiał wygrać. Od pierwszych minut Piast rzucił się na rywala stwarzając dobre okazje strzeleckie. W dalszej części meczu oglądaliśmy już wyrównany pojedynek i oczekiwanie na pierwszą strzeloną bramkę. Minuty mijały i bezbramkowym remisem zakończyła się I połowa, z której na pewno bardziej zadowoleni byli goście. Ciekawiej było już w II połowie. Kilka minut po przerwie Piast przeprowadził skuteczną akcję zakończoną zdobyciem gola przez Chęcińskiego. Radość nie trwała zbyt długo, bo to Piławianka chwilę później przeprowadziła akcje, po których powinny paść gole. W 52 minucie zawodnik gości z dalszej odległości strzelił w słupek, a w kolejnej akcji nasza obrona popełniła błąd, po którym zawodnik Piławy, będąc sam na sam z Turkowiczem, mocnym strzałem strzelił obok słupka. Piast próbował opanować sytuację na boisku i gdy wydawało się, że mecz przebiegnie pod pełną kontrolą w 70 minucie Orłowski wykorzystał nieporozumienie naszego bramkarza z obroną i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Kilkadziesiąt sekund później Piast przeprowadził szybką akcję - niepilnowany w polu karnym Chęciński zdobył drugiego gola. W 90 minucie nasz najlepszy snajper miał szansę na hattricka - Mika podał w pole karne do Chęcińskiego, jednak został uprzedzony przez zawodnika gości, który wślizgiem pokonał własnego bramkarza. Wszyscy fani Piasta, jak i cała drużyna odetchnęła z ulgą, bo punkty zostają w Nowej Rudzie.