Reklama

Pięć biegów długodystansowych w drugiej połowie lata

Opublikowano:
Autor:

Pięć biegów długodystansowych w drugiej połowie lata - Zdjęcie główne

Do największej imprezy biegowej w powiecie ząbkowickim zostały trzy tygodnie. 27 sierpnia z Ząbkowic Śląskich, drogą w stronę Jaworka, już po raz ósmy pobiegną biegacze i biegaczki z różnych miejsc Polski i nie tylko.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Druga połowa wakacji to aż pięć biegów długodystansowych. Amatorzy ruchu mają w czym wybierać.

Już w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, można pobiegnąć na Wielką Sowę. Trasa biegu mierzy 10 km (przewyższenia + 600 m). Na liście startowej w niedzielę, 31 lipca, było 327 zawodników.

Do największej imprezy biegowej w powiecie ząbkowickim zostały trzy tygodnie. 27 sierpnia z Ząbkowic Śląskich, drogą w stronę Jaworka, już po raz ósmy pobiegną biegacze i biegaczki z różnych miejsc Polski i nie tylko. Zapisanych jest już 271 zawodników (stan na 31 lipca). 

- Czy uda się pobić rekord frekwencji? - zastanawia się Krzysztof Cupiał z Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji. - W ubiegłym roku na starcie Ząbkowickiej Dychy stanęło 321 biegaczy – dodaje. Biegacze do wyboru będą mieć dwa dystanse: 10 i 5 km. 

W tym samym dniu będzie można po raz pierwszy wziąć udział w Biegu Niedźwiedzia Jaskiniowego w Kletnie koło Stronia Śl. Amatorzy górskiego biegania (na liście startowej jest ich już ponad 300) będą mieli do wyboru trzy trasy mierzące: 13, 22 lub 40 km. Trasy biegu (na wszystkich trzech dystansach) przebiegają w głównej mierze po szlakach turystycznych, częściowo również po drogach leśnych oraz drogach asfaltowych (start i meta w Kletnie). Wszystkie trzy dystanse do 10 km biegną tą samą nitką, a po pokonaniu 8 km zawodnicy docierają na szczyt Śnieżnika. Szczegóły i pełny regulamin biegu na www.biegkletno.pl.

Na wrzesień zaplanowane są dwa biegi: w Polanicy-Zdroju i Bardzie. 4 września będzie można wziąć udział w zawodach "Zdrowa dycha, zdrowa piątka plus". Te biegi rozegrane zostaną w Polnicy-Zdroju (start o godz. 11.30). Dystans biegu głównego to 10 km - trasa nieatestowana, przewyższenia ok. 350 m ponad 90 proc. trasy stanowią ścieżki leśne. Dodatkowo bieg na 5 km z małym plusem i przewyższenie ok. 160 m. Na liście startowej jest już 26 biegaczy.

Natomiast Bardo zaprasza 17 września na bieg 5-10-15 (to dystanse). Start do Bardzkiej Piąteczki, jak co roku, przed hotelem Bardo. Zapisy na zawody zostały już otwarte. Na razie na listach startowych jest 7 zawodników.

 

Wybierz, zapisz się i pobiegnij

>>> 7 sierpnia - Bieg na Wielką Sowę

dystans: 10 km

>>> 27 sierpnia - Bieg Niedźwiedzia Jaskiniowego

dystans:13, 22 lub 40 km

>>> 27 sierpnia - Ząbkowicka Dycha

dystans: 10 i 5 km

>>> 4 września - Zdrowa dycha, zdrowa piątka plus

dystans 10 i 5 km

>>> 17 września – Bardzka Piąteczka

dystans: 5, 10 i 15 km

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy