Opublikowano: Aktualizacja:

Salezjańskie Igrzyska - Zdjęcie główne

SportW Ostrowie Wielkopolskim, na Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej

SIATKÓWKA
Siatkarki kategorii „A” znalazły się w grupie z Ostrowem Wielkopolskim, Wrocławiem, Dobieszczyzną i Czaplinkiem. Pierwszy mecz zagrały z Ostrowem wygrywając 2:0. W drugim spotkaniu zmierzyły się z drużyną, z Wrocławia, pokonując tamtejsze zawodniczki również 2:0. Trzecie spotkanie rozegrały z Czaplinkiem. Po trudnej i zaciętej walce, noworudzkie zawodniczki wygrały pierwszego seta. W kolejnych partiach meczu, nie zabrakło emocji, ale mimo starań naszych zawodniczek zespół z Czaplinka wygrał spotkanie 2:1. Noworudzianki zajęły drugie miejsce w grupie dostając się do półfinału w którym wygrały 2:1 z Wrocławiem. W finale zmierzyły się z Dobieszczyzną, wynik 2:0 dla noworudzianek nie pozostawił złudzeń, która z drużyn była najlepsza na Igrzyskach. W nagrodę nasze siatkarki pojadą we wrześniu na Ogólnopolskie Igrzyska w Rzeszowie. Skład: Karolina Klijewska (kapitan),m Asia Hudala, Estera Mudrecka, Julia Niemirowczenko, Oliwia Ługowska, Dominika Bilarczyk, Ola Gołaszewska. Trener: Natalia Rosiak. W rozgrywkach kategorii „B” wystartowały tylko 4 drużyny i z tego powodu turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Na początek zmierzyłyśmy się z Czaplinkiem. Mimo chęci, starań i walki przegrałyśmy 2:0. W kolejnym meczu zagrałyśmy z drużyną z Dobieszczyzny. Pierwszego seta wygrałyśmy, ale w drugim zabrakło koncentracji i wynik w setach się wyrównał. W tie-breku nie popełniliśmy już wcześniejszych błędów i wygrałyśmy całe spotkanie 2:1. W trzecim meczu naszymi przeciwniczkami były gospodynie - Ostrów. Na początku seta kontuzji uległa Martyna Zwolińska, nasz kapitan. Mimo braku kapitana na boisku wygrywamy pierwszego seta. W drugim secie brak Martyny był już bardziej widoczny i przegrywamy go. Tie-brek dzięki dobrej grze, oraz znakomitym zagrywkom Kingi Fleszar pada naszym łupem. Wygrana daje nam drugie miejsce w całym turnieju. Skład: Maryna Zwolińska (kapitan), Julia Zwolińska, Kinga Fleszar, Ala Żylińska, Natalia Konar, Anna Pazera, Wiktoria Wołoszczak, Patrycja Marek. Trener: Stanisław Łukasik.

KOSZYKÓWKA
Koszykarze kat. „A” pierwsze spotkanie rozegrali z Ostrowem. Mecz wydawał się wygrany, ale kapitan Dawid Skoneczny doznał kontuzji co przyczyniło się do porażki. W drugim spotkaniu rywalem naszych koszykarzy była drużyna z Dobieszczyzny, która w końcówce spotkania przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pomimo dwóch porażek koszykarze zajęli drugie miejsce, ponieważ w drużynie z Ostrowa występowało kilku nieuprawnionych zawodników, którzy na co dzień grają w lidze. Skład: Dawid Skoneczny (kapitan), Marek Studziński, Iwo Puchaczewski, Paweł Trocha, Kacper Szurgot, Sebastian Węglarz. Trener: Radosław Legieć. W kategorii „B” koszykarzy uczestniczyły tylko 2 drużyny. Nowa Ruda i Dobieszczyzna. O zwycięstwie w turnieju miał zadecydować dwumecz. W pierwszym spotkaniu nasi koszykarze wygrali przewagą ponad 10 pkt. Następnego dnia odbył się rewanż, w którym również górą byli noworudzianie. W nagrodę również pojadą na Ogólnopolskie Igrzyska w Rzeszowie. Skład: Mikołaj Radaczyński (kapitan), Mateusz Kołodziej, Michał Traczyński, Jakub Dworzański, Maks Śladczyk, Julian Skrzypczak. Trener: Radosław Legieć. Dobrze zaprezentowały się również tenisistki stołowe w kategorii B. Emilia Jeziorek zajęła II miejsce, Zuzanna Pendlowska III, ale za to w grze podwójnej odniosły zwycięstwo i uzyskały awans na Igrzyska Krajowe