Za nami Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny i Mistrzostwa Dolnego Śląska Open

Opublikowano:
Autor:

Za nami Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny i Mistrzostwa Dolnego Śląska Open - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

Za nami dwie łucznicze imprezy: Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny i Mistrzostwa Dolnego Śląska Open. Obydwie odbyły się w sobotę, 20 września na obiekcie Centrum Turystyczno- Sportowego w dzielnicy Słupiec. Do rywalizacji o medale stanęło pięć zawodniczek z naszego regionu: Klaudia Dudzik (Victoria Ścinawka Średnia), Klaudia Czerwińska, Magdalena Kantorska, Anna Rybczyńska i Małgorzata Rybczyńska (wszystkie Piast Nowa Ruda). W Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym brały udział trzy pierwsze zawodniczki w dwóch kategoriach: seniorek i juniorek młodszych. Wśród seniorek najwyżej sklasyfikowana została Magdalena Kantorska, która zajęła szóstą lokatę. Następna w kolei była Klaudia Czerwińska, która zajęła dziewiąte miejsce. Wśród juniorek młodszych bardzo dobrze spisała się Klaudia Dudzik, która zajęła drugie miejsce. W Mistrzostwach Dolnego Śląska Open wystartowały tylko zawodniczki z Nowej Rudy. Po rundzie kwalifikacyjnej zarówno Małgorzata Rybczyńska, jak i Magdalena Kantorska wystrzelały ten sam wynik - 276 punktów i zostały sklasyfikowane na odpowiednio 5 i 6 lokacie. Anna Rybczyńska zajęła 9 miejsce, a Klaudia Czerwińska 11. Podwójnie na podium Następnie dziewczyny przystąpiły do eliminacji drużynowych, w których wywalczyły brązowy medal, przegrywając wejście do finału z zawodniczkami Unii Pielgrzymka 0:6. Dodatkowo Magdalena i Małgorzata wraz z kolegami ze Strzelca Legnica rywalizowały również w eliminacjach drużyn mieszanych. Rybczyńska wystartowała z Przemysławem Żmudą, a Kantorska z Michałem Gomoliszkiem. Obydwie ekipy spisały się doskonale zdobywając brązowe medale. Kolejne brązowe medale W pojedynkach indywidualnych noworudzkie zawodniczki również spisywały się bardzo dobrze. W 1/8 finału Magda Kantorska pokonała Klaudię Czerwińską w stosunku 6:0. Natomiast Ania Rybczyńska przegrała w barażu z zawodniczką Unii Pielgrzymka - Anną Jurzak 5:6. Co prawda w barażu obie zawodniczki strzeliły 9 punktów, ale strzała Jurzak była bliżej środka tarczy i to ona wygrała. W 1/4 Małgorzata Rybczyńska spotkała się z Moniką Jurzak (Unia Pielgrzymka) i wygrała ten pojedynek 6:5 w barażu strzelając w centralny punkt tarczy. Na tym samym etapie swój pojedynek również w barażu wygrała Magdalena Kantorska, która pokonała wrocławiankę Annę Huk. W pojedynku o wejście do finału obie zawodniczki Piasta przegrały w stosunku 0:6. Małgorzata z Adą Trzebińską (Talent Wrocław), a Magdalena z Moniką Wierzchowską (Unia Pielgrzymka) i obie sięgnęły po brązowe medale Mistrzostw Dolnego Śląska Open.